Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Сухе голодування Савченко триває

Автор:

|

Березень 09, 2016

|

Рубрика:

Сухе голодування Савченко триває

main

Українська льотчиця, Надія Савченко вимагає від російського суду оголосити їй вирок не більше, ніж за тиждень. В протилежному випадку вона буде продовжувати сухе голодування, яке триває вже з минулого тижня. Натомість суддя Донецького суду Ростовської області в Росії призначив на 21-22 березня  оголошення судового рішення у справі Савченко.

Нагадаємо, Російська Федерація стверджує, що Савченко змінювала вогонь батальйону “Айдар” та навмисно давала розпорядження обстрілювати мирних жителів під час військової операції на південному сході України. Також, слідчі приписують нашій співвітчизниці співучасть у вбивстві двох російських журналістів на Донещині влітку 2014 року та незаконний перетин кордону між Росією і Україною під виглядом біженки. Надія Савченко категорично заперечує всі звинувачення і говорить, що її було викрадено з території України та примусово вивезено в Росію. Російська сторона обвинувачення наполягає на призначенні Савченко покарання у вигляді 23 років позбавлення волі в колонії загального режиму.

Через затягування російським судом оголошення вироку, а також у зв’язку з тим, що суд не дозволив Савченко виступити з останнім словом 3 березня, перенісши це на 9 березня, українська льотчиця оголосила сухе голодування. Представники МЗС України заявляють, що ними направлено запит з проханням надати дозвіл українським лікарям провести огляд Савченко. Проте українських лікарів затримали на кордоні. Одночасно з цим уповноважена з прав людини в Російській федерації Елла Памфілова повідомила сестрі Надії Савченко Вірі про задовільний стан підсудної.

Раніше Надії Савченко без жодних аргументованих пояснень заборонили будь-які зустрічі до оголошення рішення суду, в тому числі з мамою та сестрою.

Народна депутатка України та просто патріот своєї держави завжди радикально висловлюється у своїх виступах, про що свідчать останні її слова в суді: «Майдану в Росії бути! Я хочу показати своїм прикладом, що в Росії тоталітарний режим можна скрутити в баранячий ріг. Ось моє останнє слово!”. Весь світ підтримує українську льотчицю, у багатьох  містах України, США та Європи на минулих вихідних відбулися акції на підтримку Надії Савченко.

На сьогодні стан здоров’я Савченко погіршується, вона схудла вже на 4 кілограми та має температуру біля 38 градусів.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply