Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Суд відсторонив Уляну Супрун від роботи

Автор:

|

Лютий 06, 2019

|

Рубрика:

Суд відсторонив Уляну Супрун від роботи

Окружний адміністративний суд м. Києва 5 лютого заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України. Позов проти неї подав Ігор Мосейчук, народний депутат від Радикальної партії України.
Вадим Денисенко, представник уряду у Верховній Раді України, заявив, що Кабінет Міністрів (КМУ) і Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) вивчать документ на можливість оскарження цього рішення. «Юридичне управління та МОЗ мають отримати цей документ. Після цього ми зрозуміємо, які юридичні дії далі робити. Ми не бачили цього документа, тому не готовий говорити про юридичні наслідки», — зазначив він.
Народний депутат наголосив, що до д-ра Супрун не було претензій як до виконувачки обов’язки міністра охорони здоров’я, та зазначив, що це була кампанія проти неї. «Ця кампанія пов’язана з тими величезними коштами, які виділяє держава на медичну галузь. Уряд буде робити все залежне для того, щоб медична реформа тривала. Гадаю, що буде йти боротьба за те, щоб Уляна Супрун залишилась у своєму кріслі», — резюмував він.
Офіційний документ не забарився: окружний адміністративний суд столиці тимчасово заборонив Уляні Супрун очолювати МОЗ тому, що вона має подвійне громадянство і більше місяця є виконувачем обов’язків. У суді також зазначили той факт, що д-р Супрун отримала громадянство України 2015 року  і, водночас, досі перебуває у громадянстві Сполучених Штатів. «Відповідно до Закону України «Про громадянство України» в Україні існує єдине громадянство», — йдеться у повідомленні суду.
У відповідь Петро Порошенко заявив, що в Уляни Супрун є громадянство України, надане його указом. «Хочу наголосити і нагадати, що питання громадянства належить до виключної компетенції Президента України. У мене недавно була зустріч з п. Уляною і підкреслюю: вона Уляна є громадянкою України відповідно до указу, який підписав Президент України Петро Порошенко про надання їй українського громадянства. Крапка», — зазначив він і запевнив Супрун у підтримці.
На рішення усунути з посади Уляну Супрун відреагували у світі. Джудіт Ґоф, посол Великої Британії в Україні, заявила, що таке рішення може негативно позначитися на проведенні медичної реформи в Україні. «Все ще очікую подальших деталей із цього приводу, але стурбована можливим впливом на життєво важливі реформи охорони здоров’я в Україні», — написала вона у Twitter.
У Посольстві США в Україні заявили, що уважно стежать за ситуацією навколо Уляни Супрун. «Ми разом із громадянами України та колегами з інших дипломатичних представництв уважно стежимо за цією ситуацією», — йдеться в повідомленні.
Своєю чергою, Конґрес українців Канади (КУК) вислови занепокоєння через відсторонення від посади д-ра «КУК стурбований рішенням Окружного адміністративного суду України, яким Уляні Супрун було заборонено виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України», — наголосили діаспоряни.
У КУК закликали Україну не спинятися на шляху реформ. «Ми визнаємо суттєві досягнення Міністерства охорони здоров’я та заохочуємо Україну продовжувати рухатися шляхом реформ, що демонструє робота виконувачки обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, яку не треба політизувати», — зазначили в КУК.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply