Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Створили міжнародний фонд для відродження «Мрії»

Автор:

|

Квітень 06, 2022

|

Рубрика:

Створили міжнародний фонд для відродження «Мрії»
Знищена «Мрія»

Державне підприємство (ДП) «Антонов» створило Міжнародний фонд відродження транспортного літака Ан-225 «Мрія», який знищили російські окупанти. На підприємстві вважають, що для цього є всі підстави: конструкторська та науково-технічна документація, а також бажання та натхнення колективу. Звернення до міжнародної авіаційної спільноти та до всіх небайдужих людей цивілізованого світу підписав Сергій Бичков, генеральний директор компанії.
ДП «Антонов» звернулося з проханням про фінансову підтримку до керівників держав і урядів усіх країн світу, до світових фірм з авіаційного виробництва літаків та їхніх агрегатів, до зарубіжних фірм-партнерів, до керівництва банків та інших фінансових установ, до шанувальників та ентузіастів авіації, до всієї світової авіаційної спільноти, до всіх небайдужих людей. «Попри важкі часи, колектив ДП «Антонов» із рішучістю вважає за необхідне не допустити повної безповоротної втрати леґендарного літака як одного з символів сучасності та розпочати роботи з відродження флагмана транспортної авіації Ан-225 «Мрія». Для цього є всі підстави, але найважливіше — наявність, велике бажання та натхнення колективу ДП «Антонов», — йдеться у зверненні.
Також у повідомленні вказано, що літак Ан-225 «Мрія» — найбільший за масою перевезення вантажу та неперевершений за своїми параметрами. За більш ніж 30 років експлуатації на повітряних лініях країн усіх континентів літак проявив свої унікальні льотно-технічні характеристики та можливість перевезення надгабаритних вантажів, які не в змозі здійснити жоден інший вантажний літак. На Ан-225 встановлено 240 не перекритих світових рекордів. Крім широко відомих перевезень вантажів цивільного та гуманітарного призначення, літак Ан-225 має можливості здійснення у польоті горизонтального старту космічних кораблів і ракет, перевезення певних видів вантажів на фюзеляжі. Вже 34 роки літак Ан-225 не має собі рівних і завоював всесвітнє захоплення та повагу.
Але після цього звернення сталася небуденна подія: державний концерн (ДК) «Укроборонпром» відсторонив Сергія Бичкова від виконання ним повноважень генерального директора ДП «Антонов». Підставою для відсторонення стало службове розслідування щодо, зокрема, перевірки окремих фактів, оприлюднених у засобах масової інформації. Юрій Гусєв, генеральний директор ДК «Укроборонпром» надіслав відповідні звернення до правоохоронних органів.
У результаті повітряної атаки російських військ на аеропорт Гостомелю під Києвом був знищений один із найбільших та найпотужніших літаків у світі українського виробництва Ан-225 «Мрія».
Один із пілотів ДК одразу ж повідомив, що через ймовірність нападу Росії ще в січні ц. р. була пропозиція про передислокацію всіх літаків до Лейпциґу. Однак керівництво заводу на цю пропозицію не відгукнулося. Тепер пілот звинувачує в втраті найбільшого літака в світі керівництво концерну.
Як повідомляв «Міст», українська «Мрія» відсвяткувала 30-річний ювілей.

Ольга Гринько, Zaxid.net

About Author

Meest-Online