Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Студенти розповіли про знущання професорки, яку нагородив Зеленський

Автор:

|

Жовтень 12, 2020

|

Рубрика:

Студенти розповіли про знущання професорки, яку нагородив Зеленський
Валентина Дайнеко

Інститут міжнародних відносин (ІМВ) Київського національного університету ім. Тараса Шевченка багато років вважають чи не найпрестижнішим закладом вищої освіти України. Серед випускників — президенти, судді, прокурори. Навряд чи є вихованець інституту, який би не чув про Валентину Вікторівну Дайнеко. Уже 30 років вона очолює кафедру іноземних мов. Бездоганна репутація, професорські регалії і державні нагороди. І лише зараз задавнені образи на викладачку вихлюпнулися назовні. «Одягніться, мені огидно на вас дивитися», — так професорка відреагувала на студентку Марію Музиченко, коли та дозволила собі прийти на пару в блузці без рукавів. 
Саме Марія одразу після присвоєння проф. Дайнеко чергового ордена написала про неї у Facebook. Тоді своїми спогадами почали ділитися й інші. «Вислухали з мамою і з вітчимом достатньо різкі образи в її кабінеті про те, що мене зґвалтують під першими ж сходами, що я вступаю сюди тільки для того, щоб вийти заміж за іноземця та виїхати за кордон», — розповіла Іветта Делікатна, випускниця ІМВ.
Цькування дівчат серед студентства підтверджують і молодші вихованці інституту. «Дівчата, жінки не можуть бути дипломатами, бо слова «дипломатка» немає в словнику, отже, у житті», — цитує слова викладачки випускниця Єлизавета Землянко.
Однак і хлопці часто упадали в немилість, особливо некияни, запевняють випускники. «Вона їх принижувала. Казала, що «у вас погані гени, тому що наш інститут селективний, і ви не маєте права тут учитися», — згадує випускник Ілля Удовиченко.
За кілька днів після одкровення скривджених студентів на сайті ІМВ з’явилося звернення інших випускників — на підтримку скандальної професорки. Серед підписантів — голова Офісу президента (ОПУ) Андрій Єрмак, голова ради реформ Михайло Саакашвілі, колишній народний депутат Василь Горбаль. Останній визнає, проф. Дайнеко сувора та вимоглива, але кожен її вихованець гарантовано знає англійську.
Не зовсім так, заперечують молодші випускники. «Вже шість років після Революції Гідності, а ми вчилися за радянськими підручниками, де Куба — «вільна країна». Звісно, підручники російською, і те, що американські імперіалісти експлуатують іспанський народ», — розповідає випускниця Єлизавета.
Домовитися про інтерв’ю з проф. Дайнеко журналістам не вдається. «Я себе дуже поважаю, тому коментаря не даватиму. Дякую за турботу і дзвінок», — зазначила вона телефоном. В ректораті університету Шевченка, в ОПУ і в самому ІМВ коментувати цю ситуацію також відмовилися. Тим часом прибічники Валентини Дайнеко обурюються, чому студенти десятиліттями мовчали, якщо їх справді цькували.
Все просто, пояснюють учорашні випускники. «Коли ти студент і живеш у гуртожитку, то знаєш: якщо напишеш заяву, тебе можуть вигнати!» — каже Єлизавета.
Як повідомляв «Міст», у Білорусі відбуваються сидячі страйки студентів.

Вікторія Ковцун, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply