Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

«Стіна» від Росії

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

«Стіна» від Росії
Міцність «стіни» перевіряє Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України. А пилкою для нігтів буде ще важче...

Міцність «стіни» перевіряє Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України. А пилкою для нігтів буде ще важче…

Геннадій Зубко, віце-прем’єр і міністр реґіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, 20 липня ц. р. повідомив у Twitter: «Будівництво
фортифікаційних споруд на сході України завершено на 100 %».

Аналогів немає
«За весь період будівництва фортифікації було зведено 300 оборонних споруд на 600 км фортифікацій із використанням 12 тис. бетонних конструкцій. Завдяки цьому створено три лінії оборони. До будівництва фортифікаційних споруд долучилося 20 областей з усієї України. У роботі було задіяно 5 тис. будівельників і використано 35 вагонів будівельних матеріалів», — рапортував чиновник.
А ще 16 липня він розповідав у інтерв’ю Бі-бі-сі: «Упродовж настільки стислого періоду ми виготовили, довезли та змонтували понад 12 тис. залізобетонних споруд, викопали сотні
кілометрів шанців і десятки тисяч кубометрів землі для спорудження укриттів для техніки. У
зону проведення антитерористичної операції (АТО) доставили понад 100 тис. куб. м лісу».
Віце-прем’єр також поінформував, що кошти на будівництво фортифікацій видавалися з резервного фонду Міністерства оборони України, а загалом на їхнє спорудження витратили 850 млн грн.
За його словами, «фортифікації розташовані вздовж лінії зіткнення довжиною близько 600 км, займають площу 50 га і перебувають у полі видимості одне одного, їхня перша лінія розташована за 1-3 км від лінії зіткнення, інші — на відстані 10-15 км».
Геннадій Зубко додав, що йдеться як про підземні, так і про наземні бар’єри, та наголосив, що станом на сьогодні сили АТО вже зайняли першу лінію оборони. «Якщо протистояння завершиться, то фортифікації можуть і повинні бути розібрані та взяті на озброєння армії, тобто перенесені на складування в інше місце», — також повідомив віце-прем’єр.
«Якщо йдеться про лінію такої довжини, про залучення понад 5 тис. будівельників, про участь у спорудженні двох десятків областей, адже з таким масштабом робіт не впорався б ані один, ані навіть десять генпідрядників, про те, що на половині ділянок першої лінії оборони наші будівельники практично постійно перебували під вогнем, гадаю, що аналогів немає», — стверджував п. Зубко.
«Наші будівельники справді провели велику ризиковану роботу. Ми щодня отримували з передової інформацію про провокативні обстріли техніки жовтого кольору. Тобто зрозуміло, що будівельної, а не військової техніки. Більше того, обстрілювали не лише будівництво, але й табори, де розміщувалися наші будівельники. Були випадки, коли вони змушені були ховатися від обстрілів у ковшах своїх екскаваторів, але продовжували роботу. Під час таких дій настрій будівельників помітно змінювався. Може, хтось очікував, що під тиском та обстрілами вони злякаються й залишать свої позиції, то вони навпаки — загартувалися в цих обставинах», — зауважив віце-прем’єр.

Усе ще «завершують»
Однак Ірина Гримак, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА), котра днями повернулась із відрядження на схід України, повідомила, що в Луганській області щойно «завершується вирішальний етап будівництва «львівських фортець», призначених для зміцнення позицій українських Збройних сил». «Уже до кінця липня Львівщина зможе повністю добудувати всі оборонні споруди та передати їх військовим. Оборонні об’єкти мають найвищий рівень готовності. Залишилося лише обшити траншеї деревиною, щоб довести фортифікаційні споруди до стовідсоткової готовності», — запевнила вона.
Своєю чергою, Олег Синютка, голова ЛОДА, стверджував, що військові високо оцінили міцність укріплень, які зводить Львівська область. «Наші військові вже освоїли укріплення та запевняють, що без залучення авіації їм жодна зброя не страшна: ні гармати, ні танки», — похвалився він.
У прес-службі ЛОДА додали: «До будівництва фортець, крім робітників підрядних організацій, станом на сьогодні залучені 150 працівників облводгоспу, обласного управління лісового господарства. Загалом Львівщина завершує будівництво 12 фортець, 11 із яких — у Луганській області».
Усе це, звісно, тішить, але, принаймні наразі, не узгоджуєть ся з рапортом Геннадія Зубка, що «будівництво фортифікаційних споруд на сході держави завершено на 100 %».
Не погодилися з ним і в Раді національної безпеки й оборони (РНБО) України. Бо 21 липня
РНБО «розглянула стан виконання завдань із інженерного обладнання оборонних рубежів і районів у зоні проведення АТО». «Визначено заходи з удосконалення цієї роботи та покарання вин них за неналежне виконання своїх обов’язків та якість виконаних робіт, зокрема це стосується Запорізької та ІваноФранківської обласних державних адміністрацій», — поінформувала прес-служба РНБО.

Враження — паскудні
А напередодні інтернет-видання «Вікна» з Калуша на Івано-Франківщині інформувало, що цього дня з її Долинського району «на будівництво укріплень для наших захисників у Донецьку область вирушило десятеро будівельників». 19 липня це ж видання переповіло
враження калуського волонтера Юрія Федоровського від мандрівки в район міста Константинівки на Донеччині, куди він разом із бриґадою будівельників-добровольців вирушив будувати укріплення ще 2 червня. «Особисто мій мотив — продовження допомоги своїй країні та бажання зробити хоч і незначний, але внесок у нашу перемогу. Враження, чесно, паскудні», — зауважив він.
За словами волонтера, оселили їхню бриґаду в невеликому селі в розгромленому фельдшерсько-акушерському пункті. «Води немає, плитки для приготування їжі немає, ліжок немає. Що є? Стіни та чотири лампочки», — описав волонтер свій побут, який навряд чи сприяє будівництву фортифікаційних споруд.
Щоправда, калушани дали собі з цим раду. За словами п. Федоровського, «волонтер Іван Войтановський привіз бутильовану воду і купив електрочайник та плитку, хлопці збили нари та стіл із лавками, облаштувавши таким чином хоч якось приміщення».
Однак Юрій також зазначив, що для будівництва укріплень привозять «криве патиччя, підлісок, із якого навіть паркан соромно городити», тоді як «каліброване дерево успішно продавалось по 1 тис. грн за 1 куб м місцевим».
«З машини лісу третина була придатна для роботи, все інше — дрова. Плани роботи — креслення глибини, ширини окопу, товщини брусу, зтяжка, зв’язування — це державна таємниця і нам знати, мати і користуватися нею не можна: робіть, як усі, і не задавайте дурних запитань. Організація роботи — хаотична. Сьогодні трохи тут, завтра трохи там. 14 людей кинули довбати хід у камінно-глинистому ґрунті вручну — за день роботи пройшли два метри з п’яти, трактору цієї роботи — на 15 хвилин. За десять днів роботи під сонцем — двоє з тепловим ударом, температура повітря — під 40 градусів удень», — розповів він. Таке можна порівняти з державною зрадою.
Будівельник також повідомив, що не забезпечували їх і обідами. Хлопці перебивалися консервами, які під сонцем також псувалися та призводили до розладів шлунка й отруєнь. «І це все — на фоні постійної канонади. «Найцікавіше» було, коли нас обстріляв ворожий танк прямою наводкою, три снаряди перелетіли та вибухнули на відстані приблизно за 400 м від нас. На жаль, Івано-Франківська обласна державна адміністрація (ФОДА) виявилася однією з найгірших. Пізніше, коли мав змогу об’їхати лінію фронту з волонтерською допомогою та порівняти, мені було соромно», — додав п. Федоровський.
Причому волонтер повідомив про все це вже після того, як 2 липня Володимир Кушнір, заступник голови ФОДА, котрий особисто контролює будівництво фортифікаційних споруд на передовій, запевнив: «Як тільки стало відомо, що на передову замість відбірних пиломатеріалів потрапили некондиційні лісопродукти, я прибув безпосередньо на місце будівництва, щоб вивчити ситуацію та віднайти варіанти вирішення проблеми. Наразі забезпечено поставку деревини відповідної якості, будівництво продовжується. Щодо вищезгаданої проблеми, то нехай нею займаються відповідні правоохоронні органи. Ми ж зі свого боку готові надати будь-яку потрібну допомогу».
Однак 16 липня Олег Гончарук, голова ФОДА, був змушений звільнити директора її департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Володимира Ілійчука з цієї посади саме через неналежне виконання обов’язків щодо будівництва фортифікаційних споруд. Тож, як бачимо, рапорти віце-прем’єрів доводиться сприймати скептично.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply