Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Ставлення українців до постаті Сталіна сьогодні

Автор:

|

Березень 07, 2016

|

Рубрика:

main

Київський міжнародний інститут соціології провів 5-16 лютого 2016 року опитування громадськості щодо ставлення українських громадян до постаті Йосипа Сталіна сьогодні. Опитування було здійснено  у 110 населених пунктах в усіх областях країни, окрім Криму. За допомогою інтерв’ю були опитані особи від 18 років загальною кількістю 2020 чоловік.

У більшості  населення залишилося негативне ставлення до Сталіна. Про це свідчить факт, що більше третини всіх опитаних відзначили своє ставлення до його особи як “ворожість, роздратування”, а також “відраза, ненависть”. Ці люди не підтримують тлумачення особи Сталіна ні як великого вождя, ні як мудрого керівника. Набагато краще ставляться до колишнього диктатора в східних областях ( 17 відсотків). Переважно це є люди похилого віку від 70 років, з середньою освітою і низьким рівнем доходів.

Слід відмітити, що 23 % українських громадян погоджуються з ти, що “Сталін був великим вождем”. Так вважають переважно на Сході країни – 41 % опитаних, а також серед населення з неповною вищою освітою, громадяни з повною вищою освітою навпаки не сприймають Сталіна як великого вождя. Одночасно 28% респондентів вважають керманича СРСР “мудрим керівником” (серед них Захід – 11%, Схід – 45%). Якщо 8% опитаних до 49 років визначають Сталіна як мудрого керівника, то серед населення старше 50 років так думають в 2,5 рази більше осіб, проте 70% згодні з тим, що “Сталін – жорстокий, нелюдський тиран, винний у знищенні мільйонів безневинних людей”.

Дослідження показали, що половина громадян (53,5%) відзначили, що не мали б бажання працювати при такому управлінцеві країною, як Сталін. Такі думки притаманні для Західного і Центрального регіонів, а також для населення віком до 49 років.

Нагадаємо, що за інформацією Інституту соціології НАНУ, антирейтинг історичних осіб в Україні очолюють екс-президент Віктор Янукович і радянський диктатор Йосип Сталін. За Януковича як найбільш негативну персону в українській історії проголосували 51% опитаних, Сталін розмістився на другому місці (42%), а на третьому – Володимир Ленін – 19%.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply