Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Старшокласників навчають надавати домедичну допомогу

Автор:

|

Березень 07, 2022

|

Рубрика:

Старшокласників навчають надавати домедичну допомогу
На курсах

У львівських школах почали проводити навчання з домедичної допомоги. Їх наразі влаштовують для учнів 9-11 класів. Підліткам пояснюють, як допомогти собі і тим, хто поряд. Частина занять відбувається у школах, ще частина — у профільних університетах чи військових частинах. «У школах, певна річ, була домедична підготовка, але її проводили вчителі шкіл. Але дитина краще сприймає, коли інформація йде безпосередньо від фахівця. Якщо фахівці мають можливість виїхати до школи безпосередньо, то це може бути і в школах. Є Університет безпеки життєдіяльності і Львівська медична академія, які радо відгукнулись допомогти в навчанні дітей», — розповів Любомир Войтович, координатор проєкту з навчання дітей домедичної підготовки.
Вчать лише найнеобхіднішому. Програма доволі стисла, тож одна група навчається чотири години лише один день. «Ми вчимо учнів, нагадуємо їм знання по базовій серцево-легеневій реанімації. Тішимося з того, що їхній рівень непоганий, вочевидь, в школі в них якась певна підготовка була. Ми побудували алгоритм таким чином, щоб зробити вибірку з кількох протоколів, акцентуємо увагу на зупинці кровотечі з допомогою професійних засобів, за допомогою підручних засобів — це один момент, а стабілізація кровообігу — другий», — пояснив Володимир Похмурський, завідувач кафедри хірургічних дисциплін і невідкладних станів Львівської медичної академії.
Загалом такий вишкіл мають пройти усі старшокласники львівських шкіл. А це — майже 17 тис. дітей. Навчатимуть домедичної допомоги до кінця березня ц. р.
Як повідомляв «Міст», у київській школі облаштували бункер.

Зореслава Губар, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply