Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Стан екології моніторитимуть через супутники

Автор:

|

Березень 29, 2021

|

Рубрика:

Стан екології моніторитимуть через супутники
На сході України може статися екологічна катастрофа

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (ТОТ) України планує використовувати супутникові знімки для моніторингу екологічної ситуацію в Окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) та Автономної Республіки Крим (АРК). «Супутникові знімки є найнадійнішими джерелами інформації про території України, де органи державної влади тимчасово не виконують свої повноваження», — зазначили у відомстві.
Їх використовуватимуть для розв’язання екологічних задач — таких, як контроль розвитку звалищ та їхньої рекультивації, збереження ґрунтів від деградації, покращення якості води; для моніторингу змін, які відбуваються в інженерно-транспортній інфраструктурі — щоб актуалізувати картографічну основу, моніторити розвиток або деградацію інфраструктури, моделювати поточні системи та проектувати рішення.
Також знімки будуть використовувати для виявлення ділянок надзвичайних ситуацій, моніторингу розвитку надзвичайних ситуацій і прогнозування й оцінки збитків. «Питання екологічних проблем на тимчасово окупованих Росією територіях України вже давно стоїть гостро. Зараз нам вкрай необхідно зосередити увагу на цьому питанні, в т. ч. увагу міжнародної спільноти, адже загроза екологічної катастрофи на ТОТ стосується не лише наших окупованих територій, не тільки всієї території України, воно торкнеться всієї Європи. Нам уже давно треба визначити загрози, які існують на ТОТ, й шукати інструменти їхнього вирішення», — зазначив В’ячеслав Шаповалов, заступник міністра.
В відомстві нагадали, що внаслідок тривалого неконтрольованого скидання окупаційними адміністраціями неочищених стоків шахт у водосховища ОРДЛО фіксують значне порушення гігієнічних та екологічних показників. Зокрема, норми щодо гранично допустимої концентрації у воді нафтопродуктів у Волинцівському питному водосховищі, що розташоване у Донецькій області, перевищені ушестеро, нітратів — у 5,7 разу, сульфатів — у 3,5 разу, а цинку — майже у чотири рази. Крім цього, забрудненим також залишається Ісаковське водосховище в Луганській області. Наприкінці березня 2020-го клас якості його води понизили з «помірно забрудненого» на «забруднений». Через такі дії підконтрольних Росії окупаційних режимів виникла пряма загроза для життя та здоров’я сотень тисяч громадян, а також для місцевої екосистеми.
Також існує загроза радіаційного забруднення, адже ще 1979 року на території копальні «Юнком» (Донецька область) радянська влада здійснила ядерний вибух потужністю 0,3 кт у тротиловому еквіваленті. Після вибуху радіоактивну капсулу залишили в сухому стані та помпували зі шахти воду, щоб не допустити потрапляння радіації на поверхню і в ґрунтові води. Останні роки окупаційні адміністрації припинили помпування і радіоактивна вода вже надходить у горизонти питної води.
Як повідомляв «Міст», загарбники планують на сході України екологічну катастрофу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply