Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Спікером української делегації в ТКГ став Арестович

Автор:

|

Листопад 04, 2020

|

Рубрика:

Спікером української делегації в ТКГ став Арестович
Олексій Арестович

Маркіян Лубківський відмовився від посади спікера української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з мирного врегулювання ситуації на сході України в Мінську (Білорусь). «Я вдячний главі української делегації в ТКГ і Офісу президента за їхню пропозицію», — зазначив він.
За словами дипломата, під час консультацій і, зокрема, відрядження до Республіки Хорватія у складі урядової делегації на чолі з Олексієм Рєзніковим, віцепрем’єром України, він дещо інакше побачив свою можливу роль, що «більше перебуває в безпековій і дипломатичній площинах на основі, серед іншого, і Балканського досвіду».
Також п. Лубківський зауважив, що готовий безкорисливо і повною мірою ділитися своїми напрацюваннями на користь України й українського народу. «Саме тому, після одужання, я завершу консультації з Олексієм Резніковим щодо формату мого потенційного залучення до справи реінтеграції тимчасово окупованих територій, яка є невід’ємною складовою повного відновлення територіальної цілісності і суверенітету України», — пояснив він.
Тож спікером української делегації в ТКГ з повноваженнями «єдиного голосу» щодо інформування засобів масової інформації, міжнародних партнерів і народу України, став військовий оглядач Олексій Арестович. Він закликав журналістів звертатися до нього за коментарями з питань, пов’язаних із роботою делегації. При цьому відразу повідомив гарячу новину про те, що українська сторона в особі голови Леоніда Кравчука запропонувала координаторам процесу представити до 4 листопада ц. р. свій варіант Плану дій щодо інтенсифікації процесу мирного врегулювання.
Крім цього, п. Арестович уточнив свої обов’язки на перемовинах із Москвою щодо Донбасу. Він зазначив, що два-три місяці брав участь у засіданні кількох підгруп і стежив за політикою українців. Коли переконався у надійності, погодився на пропозицію ввійти до складу делегації.
Оглядач пояснив, що хоче «виправити ситуацію», за якої росіяни постійно випереджають у трактуваннях того, про що домовилися. Це, на його думку, шкодить Україні. «Підкреслюю, що я не просто речник, я радник із інформаційної політики, тобто ухвалюю рішення, які стосуються комунікації», — наголосив спікер і додав, що наразі не бачить альтернативи мінським угодам, відмовлятися від них «було б нерозумно та ризиковано».
Як повідомляв «Міст», Україна відрядила у ТКГ професійного дипломата.

Євген Клен

До слова
Гайді Грау, спеціальна представниця голови ОБСЄ в Україні в ТКГ, закликала докласти максимум зусиль для якнайшвидшого звільнення заручників на Донбасі за принципом «всіх на всіх». Вона повідомила, що також розглядали питання, пов’язані з врегулюванням юридичного статусу ряду осіб, звільнених у рамках обмінів, які відбулися раніше. Свою чергою, в гуманітарній робочій підгрупі під час обговорення підготовки до одночасного відкриття нових контрольних пунктів в’їзду/виїзду (КПВВ) у населених пунктах Золоте та Щастя Луганської області учасники засідання запевнили, що обидва КПВВ будуть готові до відкриття 10 листопада. «У центрі уваги економічної робочої групи були питання водопостачання через лінію зіткнення в Донецькій і Луганській областях. Також обговорювали проблеми екології та виплат пенсій громадянам, котрі проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей України», — розповіла п. Грау.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply