Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Скандал у опері

Автор:

|

Вересень 12, 2013

|

Рубрика:

Скандал у опері

Катерина Абдулліна, солістка Національної опери України, украй нешанобливо висловилася на адресу дітей україномовних шкіл і їхніх батьків. Зокрема, у соціальній мережі Facebook вона повідомила, що віддала свою доньку в російськомовну гімназію й дуже тішиться з того, що її дитина «навчається серед морально здорових дітей».

Подаємо висловлювання п. Абдулінної у Facebook без змін, зберігаючи її пунктуацію та граматику: «Отдала своего ребенка в русскую гимназию и еще ни разу не пожалела. Все предметы по русски все предельно ясно и понятно. А больше всего понравилась торжественная линейка, я даже плакала. По русски очень красиво говорили старшеклассники. Пели и читали стихи. Да вобщем то контингент родителей и детей резко отличается от украинских школ. В первом классе 3 раза в неделю укр. мова, и выпускники гимназии разговаривают на ней куда лучше чем выпускники укр. школ. Я рада, что моя дочь учится среди морально здоровых детей. А не среди быдла».
У Міністерстві культури слова співачки назвали аморальними. Там переконані, що завдяки своєму висловлюванню жінка постала як нетолерантна особа. «Вона представляє Україну на міжнародному рівні, зокрема, виконуючи українські народні пісні. Тож Абдулліна мала би, на нашу думку, щонайменше, поважати ту культуру, носієм якої вона виступає у своїй професійній діяльності. Натомість ,вона дозволила собі публічно висловити зневагу до мови та її носіїв. Вона має публічно попросити про вибачення», — ідеться в повідомленні відомства.
Знана в Україні правозахисниця Тетяна Яблонська запевняє, що за таке висловлювання оперну солістку Катерину Абдулліну в Україні не можна притягнути до відповідальності. Але, за її словами, Абдулліна — моральний виродок. «Якщо ми на вулиці слухаємо лайку — хіба це є нормою життя? Це тільки в моральній площині лежить і свідчить про те, що в нас є повно моральних виродків», — зазначила обурено п. Яблонська. Крім того правозахисниця зауважила, що сама співачка є неграмотною, бо власний коментар написала з помилками. Напевно, вона віддала дітей до російської школи, щоби біля них навчитися грамотності, припускає правник. «Йдеться не про те, якою мовою викладають. Йдеться про те, хто викладає й що викладають, що прищеплюють. А якщо батьки приходять із таким ставленням до мови, то годі й чекати, що ми виховаємо громадян України в цій школі», — підсумувала юрист.
У Національній опері України теж вважають слова солістки Катерини Абдулліної про «бидлячі українські школи» неприпустимими. Про це заявив головний режисер театру Анатолій Солов’яненко. «Людина, що працює в Національному оперному театрі, не має права так висловлюватися, і навіть так думати. Вона живе й працює в Україні, її робота оплачується українською культурою й українською державою», — каже він. На думку п. Солов’яненка, якби п. Абдулліна працювала у Великому театрі в Москві або ж у Віденській опері, її кар’єра після подібних тверджень опинилася би під загрозою.
Разом із тим, Національна опера, як запевнив її головний режисер, шукатиме законного способу застосувати санкції проти п. Абдулліної, аж до звільнення з театру. «Але я вважаю, що після цього вона повинна сама прийти й написати заяву про звільнення, — констатує Анатолій Солов’яненко. – Я мав десятки дзвінків від колег, які говорять, що разом із нею на сцену не вийдуть. Вона не має морального права працювати в Національній опері України».
У відповідь Катерина Абдулліна стверджує, що не подавала таких коментарів, тож ці висловлювання були сфабриковані проти неї. «Я давно співаю на сцені цього театру й, до речі, роблю це українською мовою, — розповіла солістка. – Цей комент повністю сфабриковано, це — підстава. Я не робила таких висловлювань. Можу тільки сказати: якщо написано від мого імені й апелюють моїм ім’ям, то я маю вибачитися, тому я вибачаюся перед тими, хто образився».
А 6 вересня Катерину Абдулліну закидали майонезом біля будівлі Нацопери під час зйомки інтерв’ю зі співачкою. Це зробили активісти організації «Братство». «Ай-ай-ай! Щойно якісь хулігани, нібито з «Братства», закидали майонезом оперну співачку Катерину Абдулліну, яка назвала українську школу й українську культуру «бидлячою». Яка «печалька!» — написав на своїй сторінці у Facebook Віталій Чорний, один з активістів «Братства».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply