Новини для українців всього свту

Saturday, Mar. 6, 2021

Школярка з Донеччини стала призеркою міжнародного конкурсу

Автор:

|

Червень 05, 2019

|

Рубрика:

Школярка з Донеччини стала призеркою міжнародного конкурсу

Ольга Харасахал

Ольга Харасахал із Маріупольського технічного ліцею увійшла до призерів міжнародного конкурсу науки та інженерії Intel ISEF-2019 у США. Вона посіла четверте місце у своїй категорії й отримала грошову підтримку свого проекту.
Школярка презентувала у США роботу на тему «Вакуумна фільтрація з ДОФА-типуванням як новий метод діагностики циркулюючих пухлинних клітин усіх підтипів меланоми». Попри юний вік, Ольга чотири роки працювала волонтером у міському онкодиспансері. Всі спостереження знадобилися дівчині для досліджень.
На конкурсі, який провели у Фініксі (штат Аризона), Україну також представляли: ще один маріупольчанин, десятикласник Артем Агванян, і шестеро учнів зі Києва, Львова, Чернівців і Дніпра.
Конкурс Intel ISEF проводять уже понад 60 років. Цього року участь у ньому взяли більше 1,8 тис. школярів із 70 країн. Призовий фонд конкурсу перевищує 3 млн USD. Intel ISEF — всесвітній конкурс наукових та інженерних досягнень школярів, який щорічно проходить у США, його координує авторитетна некомерційна організація Society for Science and the Public.
Це єдиний такого штибу міжнародний захід для підлітків від 13 років до 18 років. Всесвітній конкурс має на меті не лише виявляти та підтримувати талановитих молодих учених, а й розвивати дослідження в царині прикладних і фундаментальних наук, а також технічній творчості. Він щорічно збирає більше 1,5 тис. учасників із більш ніж 70 країн світу.
Крім офіційного журі, проекти оцінюють також представники провідних компаній-спонсорів, урядових і неурядових організацій США, а також інших країн, які надають спеціальні нагороди. Особливу увагу приділяють не лише проектам, спрямованим на розв’язання найнагальніших глобальних проблем сучасності, але й тим дослідженням, які підвищують рівень повсякденного життя людини. Престиж цього конкурсу — дуже високий: більше двох десятків Нобелівських лауреатів і два лауреати медалі Філдса свого часу були його переможцями. Українські школярі на Intel ISEF регулярно виборюють призові місця та спеціальні нагороди.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply