Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Школярі невдоволені висвітленням історії Революції гідності

Автор:

|

Лютий 20, 2019

|

Рубрика:

Школярі невдоволені висвітленням історії Революції гідності

У п’яті роковини загибелі «Небесної сотні» школи масово звертаються до експертів по рекомендації, як правильніше розповідати дітям про трагічні сторінки історії Революції гідності. Подекуди вчителі просто уникають цієї теми, бо не знають, як саме її коректно висвітлювати.
Дві подруги з Чернігівщини приїхали до Києва, щоб побачити музей Євромайдану в Будинку профспілок. Дівчата з різних міст розповідають одне — у школі вчителі уникають розмов про події найновішої історії, тож у них та однолітків — плутанина в голові. «Мені це все цікаво, бо мою сім’ю торкнула війна — мій тато воював два роки», — каже учениця. Доньці ветерана, десятикласниці Дарії Якушенко байдужість школи до подій останніх п’яти років болить до сліз. «Так склалося, що життя в такий період, ми рано подорослішали. Люди в такий вік ходили на Майдан, пережили це. Варто розмовляти», — вважає вона.
Старшокласник із Києва збурює і освітян, і соцмережі своїм закликом до дорослих більше говорити про Майдан. «Покоління, яке моє, воно відчуває Майдан, воно відчуває напругу Майдану, але воно не може ніяк опрацьовувати його, тому що немає досвіду, немає знань», — написав він. Школяр сам побував на Майдані з батьками і пам’ятає, як там сотні тисяч одночасно співали Гімн України. Проте Назар не розуміє, чому школа і батьки перестали розмовляти про це з дітьми.
Музей Революції гідності отримує масові звернення від шкіл за бодай якимись методичками щодо того, як розмовляти з дітьми про «Небесну сотню». Традиційних відкритих уроків, сторінок у підручниках і усталених сценаріїв для сучасних дітей замало. Музейники ж розуміють, що сучасну історію масових убивств, де ще немає судових вердиктів, дітям розповідати непросто.
Освітяни Львова першими розробили рекомендації про те, як розповідати дітям про «Небесну сотню». Головне правило: уникати чуток та акцентувати на цінностях, за які загинули люди. «Говорити треба відверто, на рівних. Вислухати дитину і дати можливість висловити думку. Це не означає, що ми маємо зосереджувати увагу на конкретному розстрілі, на конкретній крові, на жахах — ми маємо наголошувати з дітьми позитив, який дав Майдан», — зазначають освітяни.
Міністерство освіти та науки (МОН) погоджується з європейською практикою — не дає вчителям прямих указівок, тож ознайомлення дитини з історією Майдану залишається на розсуд кожної школи, вчителя і батьків. Однак на зовнішньому незалежному оцінюванні на ці запитання старшокласникам уже доведеться відповідати, і звірятися з підручником.

Світлана Березівська, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply