Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Школам надали повну свободу у виборі формату навчання

Автор:

|

Вересень 04, 2022

|

Рубрика:

Школам надали повну свободу у виборі формату навчання

Сергій Шкарлет, міністр освіти та науки України, під час селекторної наради щодо готовності навчальних закладів до нового навчального року в умовах воєнного стану розповів про структуру освітнього процесу у школах. Багато питань у новому навчальному році визначатимуть не органи управління освітою, а кожен навчальний заклад самостійно. «Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», освітній процес 2022/2023 навчального року розпочинається 1 вересня у День знань і триватиме до 30 червня 2023 року», — поінформував він.
Як повідомив п. Шкарлет, 2022-2023 навчальний рік може зайняти більшим або меншим за 175 днів. Відповідні зміни вже внесли до законодавства. Кожен навчальний заклад сам визначатиме тривалість і структуру навчального року, тривалість навчального тижня (п’ять чи шість днів) та навчального дня, час занять і відпочинку.
Відтак у МОН розробили чотири моделі навчання у закладах загальної середньої освіти в умовах війни: учасники освітнього процесу перебувають чи повернулися на території, істотно віддалені від бойових дій; учасники навчального процесу є внутрішньо переміщеними особами; перебувають у зоні бойових дій чи тимчасово окупованих територіях; тимчасово за межами України.
Для перших двох категорій учнів пропонують очну форму навчання, дистанційну форму, сімейну (домашню) форму навчання, змішану форму навчання, екстернат. Для тих, хто перебуває за кордоном, пропонують очну форму навчання, дистанційну форму навчання, сімейну форму навчання, екстернат.
Для учнів, які перебувають на тимчасово захоплених територіях або в зоні бойових дій передбачені дистанційна форма навчання або екстернат за дистанційною формою; сімейна (домашня) форма навчання; екстернат.
Як повідомляв «Міст», зміст шкільних навчальних програм оновили.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online