Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Розвіяли міти про Північнокримський канал

Автор:

|

Серпень 21, 2021

|

Рубрика:

Розвіяли міти про Північнокримський канал
Північнокримський канал тепер нагадує звичайну канаву

В тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим (АРК) для потреб місцевого населення власних водних ресурсів півострова вистачає. Про це розповів Михайло Хорєв, заступник міністра екології та природних ресурсів України. За його словами, російська пропаґанда поширює неправдиву інформацію про стан Північнокримського каналу, яким до 2014 року прісну воду подавали на півострів із материкової частини України. «Міт — це те, що встановлена перегородка, яка не дає воді надходити до Криму, перебуває в аварійному стані, й що вода ось-ось прорве її. Це безумовний міт, який поширюють пропаґандисти. Міт — це те, що через перекриття каналу територію затоплює та заболочується частина Херсонської області. Ще один «шикарний» міт — що вода, яка йшла до Криму, тепер потрапляє в Чорне море, і воно опріснюється», — розповів урядовець.
Він зазначив, що мітів багато, а реальність така — поки АРК перебуває в окупованій зоні, вода туди йти не буде. «Північнокримський канал — штучна споруда, а не річка. Він не підпадає під Конвенцію Організації Об’єднаних Націй (ООН) про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер. Ми нічого не порушуємо», — запевнив п. Хорєв.
Він також зазначив, що Крим абсолютно забезпечений для питних потреб своїм власним місцевим стоком. А масова істерія з нестачею води населенню викликана трьома основними факторами. Перший полягає у наявності на території півострова промисловості, яка споживає багато водних ресурсів. «Чималі заводи: «Титан», «Сода», бромовий завод. Це те, що розташоване в районі Армянська та Красноперекопська. Це степовий Крим. Там немає природних джерел води. Відповідно, головним джерелом був Північнокримський канал. Тому зараз ці заводи мають проблеми з виробництвом продукції», — пояснив заступник міністра.
Другим фактором є аграрний сектор, розвинений у степовому Криму. «Весь степовий Крим — це були зони зрошення, там були зрошувальні системи, й усе, що там вирощували, вирощували завдяки поливу. На такі цілі також внутрішніх обсягів води абсолютно недостатньо», — констатував він.
Зрештою, третім фактором є багатотисячна російська армія, для потреб техніки якої та самих військовослужбовців також потрібна вода. «Армія країни-аґресора споживає ресурси. Там сформований достатньо великий блок із військових. І вони квартируються, умовно кажучи, також не на південному березі, а в степовому Криму — ближче до материкової частини України. Тому, безумовно, для цих цілей Україна воду туди постачати не буде. Бо це те саме, що працювати на окупанта, — наголосив урядовець. — А для населення попити-помитися, для побутових потреб місцевої води абсолютно достатньо. Там є водосховища — як наливного, так і неналивного типу. Наливні раніше наповнювалися з каналу, зараз вони не наповнюються. Але є водосховища природного стоку, на річках. Їх достатньо. За умови економного використання води».
Як повідомляв «Міст», збитки від окупації РФ Криму становлять 135 млрд USD.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online