Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Росіяни лютують через Кримську платформу

Автор:

|

Вересень 01, 2021

|

Рубрика:

Росіяни лютують через Кримську платформу
Євген Єнін

Російська Федерація (РФ) розглядає участь країн і міжнародних організацій у саміті Кримської платформи в Києві як «зазіхання на свою територіальну цілісність». Про це заявила Марія Захарова, офіційна представниця Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ.
Вона назвала цю ініціативу «популізмом» і «відірваною від реальності політичною виставою», націленою на «збереження тематики тимчасового перебування Криму в складі України в інформаційному просторі».
За словами спікерки, у підсумковій декларації саміту міститься заклик до РФ долучитися до ініціативи, однак Москва не бачить для себе можливості брати участь у Кримській платформі через її «цинічну антиросійську спрямованість».
При цьому п. Захарова додала, що РФ запрошує іноземних представників на півострів для участі в «справді кримських платформах за різними напрямками розвитку півострова». «Ми повністю відкриті до взаємодії з усіма нашими міжнародними партнерами у справі розкриття унікального потенціалу російського Криму. Для цього запрошуємо наших іноземних друзів на півострів для участі в справді кримських платформах із економічної, гуманітарної та культурної співпраці», — заявила вона.
Першою від такої пропозиції відмовилася Австрія. Александр Шалленберґ, міністр закордонних справ цієї країни, на спільній прес-конференції зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим заявив, що Відень не має наміру відправляти офіційну делегацію на окупований півострів. Керівник російського зовнішньополітичного відомства заявив, що в Австрії «є бажання відвідати Крим офіційною делегацією». На що керівник австрійського зовнішньополітичного відомства відгукнувся: «Не хочу вас розчаровувати, Сергію, але в нас немає ні бажання, ні наміру надсилати туди делегацію». Потім п. Лавров заявив, що все ж запрошує австрійського колегу в Москву, в інші міста, зокрема, в Крим». Запрошення відвідати Москву п. Шалленберґ прийняв, а щодо Криму — ні.
Крім цього, на спільному брифінгу з міністром закордонних справ Австрії Сергій Лавров назвав саміт із деокупації Криму «несправжньою політикою». «Ми всі розуміємо, що ідеї, які втілюються у такого роду «спектаклі». Україна, мабуть, ще не раз нас «втішить» своїми рішеннями», — сказав він.
А в МЗС держави-агресорки також заявили, що участь окремих держав та організацій у Кримські платформі вони розглядають як зазіхання на територіальну цілісність РФ. Тому це неминуче відобразиться на двосторонніх відносинах із ними.
Особливо Кремль обурила позиція Турецької Республіки (ТР), адже Мевлют Чавушоглу, міністр закордонних справ цієї країни, також узяв участь у київському саміті. Дмитро П’єсков, прессекретар Путіна, заявив, що у Кремлі готові пояснити ТР «реальний стан справ». І наголосив, що президент РФ не сприймає турецьку позицію та вважає її хибною. А партнерські відносини не можуть бути вільними від таких істотних розбіжностей.
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, вважає реакцію РФ на саміт Кримської платформи істеричною. «Не буду звертати вашу увагу на істеричні реакції Москви та проросійських медіа-ресурсів. Там палає», — заявив він.
За словами урядовця, після саміту вийшло понад 300 публікацій про Кримську платформу в 50 країнах та інформація про неї продовжує поширюватися. «Числа продовжують зростати, виходять аналітичні статті та цитати з інтерв’ю іноземних лідерів, які побували на саміті в Києві. Мільйони людей у світі дізналися про Кримську платформу», — зазначив він.
Водночас до 44 держав, що взяли участь в інавгураційному саміті Кримської платформи долучився Світовий конґрес українців (СКУ). Його провід висловив свою підтримку цій ініціативі та підписаній декларації. «Ми вітаємо Уряд України з цією важливою ініціативою та залученням СКУ як партнера та учасника Кримської платформи. Ми раді, що євроатлантична спільнота лишається відданою політиці невизнання анексії Росією українського Криму. СКУ продовжить заохочувати міжнародну спільноту підтримувати Кримську платформу», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
Своєю чергою, Мері Терстон, Послиня Нової Зеландії в Україні, передала МЗС України ноту про приєднання до спільної декларації Кримської платформи. Зустріч із новозеландською дипломаткою провів Євген Єнін, заступник міністра закордонних справ України. Дипломати відзначили високий рівень співпраці в рамках міжнародних організацій, а також обговорили актуальні питання співпраці, взаємодію в протидії глобальним викликам, зокрема, пандемії Covid-19, кібератакам і гібридним загрозам. Євген Єнін запропонував почати перемовини з взаємного визнання документів про вакцинацію проти коронавірусу та пропрацювати питання про спрощення візового режиму Нової Зеландії для українців.
Як повідомляв «Міст», Україна подала в Гаагу нове повідомлення про АРК.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply