Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Російську мову вилучили зі шкільної програми

Автор:

|

Листопад 28, 2022

|

Рубрика:

Російську мову вилучили зі шкільної програми

У Києві російську мову вилучили з навчальних програм комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Проєкт рішення передбачає здійснення організаційно-правових дій, спрямованих на перехід груп і класів із російської на державну мову.
Відповідне рішення підтримали 94 депутатів Київської міської ради. «В умовах війни з Російською Федерацією (РФ) недоцільне та неправильне проведення навчального процесу та вивчення російської мови в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва», — зазначили депутати.
Вадим Васильчук, голова постійної комісії з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, нагадав, що росіяни не раз заявляли, що «Росія сягає настільки далеко, як далеко поширена російська мова». «У зв’язку з цим депутатський корпус Київської міської ради прийняв рішення, яке надасть можливість уникнути ескалації напруги в суспільстві та посилить захист освітнього простору Києва від гібридних впливів держави-аґресорки. Мова має значення, і в час війни це питання національної безпеки», — вважає він.
У Київській міській державній адміністрації також запевнили, що у столичних школах російську мову не викладатимуть навіть факультативно. Також російську припинили вивчати у державних школах Житомира та Миколаєва.
Як повідомляв «Міст», російська мова в Україні втрачає популярність.

Олена Барсукова, УП

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply