Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

РНБО встановить на КПВВ пункти зв’язку з владою

Автор:

|

Листопад 07, 2021

|

Рубрика:

РНБО встановить на КПВВ пункти зв’язку з владою
Олексій Данилов, секретар РНБО

Рада національної безпеки й оборони (РНБО) доручила Міністерству цифрової трансформації України розробити технічне завдання зі створення на лінії зіткнення й адміністративному кордоні з Автономною Республікою Крим (АРК) пунктів для зв’язку громадян із представниками української влади. Про це повідомив Олексій Данилов, секретар РНБО. За його словами, одним з питань на минулому засіданні РНБО було забезпечення конституційних прав людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях, щодо їхніх комунікацій із представниками влади України.
У Російській Федерації (РФ), звісно ж, це рішення розкритикували. Натомість у Києві заявили, що політика «залізної завіси» РФ не спрацює. У Міністерстві закордонних справ (МЗС) України заявили, що спроби РФ завадити жителям окупованих територій на Донбасі та в АРК спілкуватися з представниками української влади будуть безуспішними. Про це заявив Олег Ніколенко, речник МЗС. Так само не змогли радянські окупаційні війська перешкодити контактам німців зі Східного та Західного Берліна», — додав він і вказав, що деградація ситуації на тимчасово окупованих територіях вимагає інноваційних рішень України.
Спікер зазначив, що РФ як держава-окупант повинна чітко дотримуватися своїх міжнародно-правових зобов’язань і виконувати домовленості лідерів «Нормандського формату», зокрема, забезпечувати базові потреби населення на підконтрольних їй територіях, у т. ч. належний захист від коронавірусної хвороби, розблокувати роботу контрольних пунктів в’їзду/виїзду (КПВВ) на лінії розмежування, припинити саботаж діяльності Тристоронньої контактної групи (ТКГ) із мирного врегулювання ситуації на сході України, гарантувати безпечний і надійний доступ Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці в Європі до всієї окупованої території, забезпечити міжнародним організаціям, у т. ч. Міжнародному комітету червоного хреста, повний і безумовний допуск до всіх ув’язнених у зв’язку з конфліктом.
Як повідомляв «Міст», на адмінмежі з Кримом закрили два КПВВ.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply