Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Реінтеграція Донбасу підписана

Автор:

|

Лютий 22, 2018

|

Рубрика:

Реінтеграція Донбасу підписана

Президент України 20 лютого підписав закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях». Документ визначає Російську Федерацію (РФ) країною-аґресором, а непідконтрольні Києву території Донецької та Луганської області — тимчасово окупованими.
Звісно, що це не сподобалося самому аґресору. Так, Олександр Лукашевич, постійний представник РФ при Організації з безпеки та співпраці в Європі, заявив, що Петро Порошенко, підписавши закон про реінтеграцію Донбасу, підтвердив націленість Києва на силове вирішення конфлікту. Дипломата також стверджує, що підписаний закон повністю суперечить мінським домовленостям і закріплює державну підтримку злочинів Збройних сил України та націоналістів.
Однак глава Української держави йому заперечив. «Україна залишається відданою мирному вирішенню проблеми звільнення окупованих територій», — заявив Президент і запевнив у своїй твердій позиції щодо цього питання. Також він зазначив, що Міністерство закордонних справ, парламент, народні депутати, відповідні міністерства і відомства рішуче відстоюють мирне врегулювання конфлікту на Донбасі.
«Боротьба за розгортання класичної миротворчої місії відповідно до рішення Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН), яка б дозволила забезпечити безпековий компонент відновлення суверенітету над окупованим територіями України», — сказав п. Порошенко та наголосив, що це рішення підтримується понад 75 % українців.
Крім цього, Президент повідомив, що за підсумками засідання Ради національної безпеки й оборони цього тижня до Верховної Ради буде передано законопроект «Про Національну безпеку». «Це також рамковий Закон, який на продовження прийняття Стратегічного оборонного бюлетеня є свідченням наших рішучих і глибинних реформ в секторі оборони та безпеки, гармонізації нашої співпраці з країнами НАТО і самим Північноатлантичним альянсом», — наголосив Петро Порошенко.
Своєю чергою, Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, вважає, що населення окупованого Донбасу й анексованого Криму обере шлях євроінтеграцію. «Для окупованого Донбасу є лише два шляхи: або євроінтеграція, або російська окупаційна адміністрація. Упевнений, що під час справжніх вільних і чесних виборів люди виберуть перше», — написав він у Twitter. Міністр висловив переконання, що шлях євроінтеграції вибере і населення Криму: «До речі, те ж стосується і окупованого Криму».

Євген Клен

До слова
21 лютого Президент України в режимі відеоконференції свідчив в Оболонському районному суді м. Києва у справі про державну зраду президента-втікача Януковича. Цього дня суд також допитав і Володимира Єльченка, постійного представника України при ООН.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply