Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Ракетний комплекс, що замінить ядерну зброю

Автор:

|

Липень 10, 2014

|

Рубрика:

Ракетний комплекс, що замінить ядерну зброю

Спасан

В умовах нових викликів і загроз територіальній цілісності держави питання доцільності оснащення Збройних сил України (ЗСУ) вітчизняною сучасною високоточною зброєю неядерного стримування потребує всебічного фахового аналізу, зазначають у оборонно-промисловому комплексі (ОПК) України. «Тема створення Україною нового оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) — багатофункціонального ракетного комплексу (БФРК) «Сапсан» залишається сьогодні відкритою», — повідомив високопоставлений військовий чиновник, котрий не побажав назвати свого прізвища.

«Немає жодної таємниці в тому, що державну цільову оборонну програму БФРК «Сапсан» колишнє керівництво Міноборони закрило влітку минулого року з надуманих причин. Очевидно, що в умовах поточних і потенційних викликів і загроз територіальній цілісності держави питання оснащення ЗСУ високоточною сучасною зброєю неядерного стримування, до якого належить БФРК «Сапсан», вимагає ґрунтовного, всебічного та професійного аналізу», — наголосив експерт.
Пояснюючи свою думку, він уточнив: «Нам потрібно остаточно визначитися в питанні доцільності застосування армією зброї типу ОТРК проти «умовного» супротивника в умовах розв’язаного на території України військового конфлікту».
«Зауважу, що технічних проблем у проекту БФРК «Сапсан» не було. Дискусійне питання витрат може обговорюватися. Також вирішуємо й делікатне питання російської кооперації: її частка в програмі — мінімальна, а в нових умовах, у разі ухвалення відповідного рішення військово-політичним керівництвом країни, схему кооперації, безумовно, буде переглянуто», — пояснив фахівець.
«Доречний також і аналіз соціально-економічного аспекту проекту: згідно з попередніми оцінками, у створенні нового українського ОТРК може бути задіяно близько 70 підприємств вітчизняного ракетно-космічного комплексу й ОПК», — зауважив представник ОПК.
Розробником БФРК «Сапсан» є конструкторське бюро «Південне» (м. Дніпропетровськ). Заявлена ??розробником дальність ураження ракет комплексу — до 280 км. Ескізний проект БФРК був затверджений 2009 року. Узяття комплексу на озброєння ЗСУ, згідно з раніше озвученими Міністерством оборони України (МОУ) планами, намічалося на 2016 рік.
Державна цільова оборонна програма зі створення БФРК «Сапсан» була схвалена урядом України в листопаді 2011-го, обсяг державного фінансування програми до 2020 року становить 6,6 млрд грн. Програма передбачає створення оперативно-тактичної та тактичної складових комплексу, розробку головних самонавідних бойових частин різного призначення, створення полігону, підготовку та відпрацювання технологій для серійного виробництва, й оснащення частин ракетних військ і артилерії ЗСУ новим комплексом.
У серпні 2013-го керівництво МОУ заявило про відмову від реалізації програми: військовики дорікнули розробникам щодо відсутності конструкторської документації та дослідного зразка виробу, хоч угоду про початок етапу технічного проектування БФРК замовником і розробником так і не було оформлено.
Хоча в МОУ й заявили про доцільність зробити ставку на зброю стримування у вигляді крилатих ракет вітчизняного виробництва, у військовому відомстві також вивчалася можливість закупівлі для ЗСУ російських ОТРК «Іскандер-Е».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply