Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Радник голови ОПУ запропонував перейменувати Україну

Автор:

|

Вересень 10, 2021

|

Рубрика:

Радник голови ОПУ запропонував перейменувати Україну
Олексій Арестович

Зе-влада не втомлюється дивувати українців розмаїтими екстравагантними пропозиціями. Нещодавно Олексій Арестович, спікер української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України і позаштатний радник голови Офісу президента України (ОПУ) з питань стратегічних комунікацій у сфері національної безпеки й оборони, заявив, що… Україну потрібно перейменувати на Русь-Україну, щоб відібрати в Російської Федерації (РФ) право на історію та спадщину Київської Русі.

«Русь — це ми»
В інтерв’ю журналісту Роману Цимбалюку, опублікованому на YouTube, п. Арестович заявив, що Москва вкрала для себе історію України, привласнила українські досягнення. За його словами, для підтримання ідеї про свою давню спадщину та велику історію РФ щорічно витрачає мільярди доларів на пропаґанду. Натомість Україні, за словами п. Арестовича, варто просто пригадати свою історію. «Перехоплення спадщини Київської Русі — це головне, що нам потрібно зробити. Це набагато важливіше за танки. Поки що ми рухаємося в правильному напрямку», — сказав він.
Тому заради швидшого досягнення мети, додав чиновник, треба змінити назву самої України. «Треба у них відібрати бренд «руський», врешті-решт. Я борюся за те, щоб ми називали війну правильно: «російсько-російська війна». Точніше, «русько-російська», з м’яким знаком. Русь — це ми… руські, русини, як нас іще називали. Я б змінив назву держави, назвав би нас Русь-Україна, подвійну назву зробив би. Ми працюємо над цим. Це закрило б тему, зрештою, — пояснив п. Арестович. — Звісно, якщо говорити історично справедливо, то є гілка слов’янська, яка пішла на Москву, і десь там глибоко ми з цією гілкою є родичами. Але, по-перше, теперішня РФ не зводиться лише до слов’янського елементу, там багато хто є. Прізвище міністра оборони РФ Шойгу — ніяк не російське. По-друге, Москва претендувати на спадщину Русі може, м’яко кажучи, з великою натяжкою».
Також він заявив, що перейменування України є «ключем до розмикання» взаємин із РФ. «Мінські угоди, Донбас, Крим, усе наше протистояння, якому 300 років, а то й більше, воно все замикається на цей ключ. Ми точно знаємо, де ключ, де голка Чахлика — й ось вона там. Наше завдання — стати Руссю-Україною… Якщо ми це зробимо, то про решту можна не надто турбуватися», — сказав п. Арестович.
Також він наголосив, що назва Русь-Україна за останні три тижні офіційно прозвучала у промовах президента Володимира Зеленського п’ять разів. На уточнююче запитання, коли буде відповідний президентський указ, п. Арестович відповів: «Ми працюємо над цим».

«Краще жувати, ніж говорити»
Дмитро Разумков, спікер Верховної Ради України (ВРУ), не зміг стримати свого обурення. «Іноді краще жувати, ніж говорити. Знаєте, Україна справді сьогодні потребує змін, потребує реформ, але вона точно не потребує зміни назви. Ми живемо в державі Україна, і, гадаю, це влаштовує 99 % громадян. Треба працювати над першою частиною. З назвою якось розберемося. Я впевнений, що гратися з назвою країни, з назвою держави, тим більше намагатися на ньому, вибачте за сленг, якось хайпанути, це точно не державницька позиція», — заявив він під час брифінгу, який транслювали на каналі ВРУ в YouTube. Також спікер парламенту додав, що не має інформації про начебто підготовку в ОПУ такого законопроєкту і висловив сподівання, що це фейк.
Прокоментував неординарну пропозицію й Володимир В’ятрович, колишній директор Українського інституту національної пам’яті, а тепер — народний депутат України. Ідею п. Арестовича він вважає «шкідливою». «Я, звісно, за те, щоб українці розповідали всім про значення спадщини Русі для нинішньої України. Але заяви про перейменування держави безглузді та шкідливі. Нас штовхають на безперспективні спроби пояснити світові, що Rus — не те саме, що Russia. І це чудова нагода для ворога остаточно переконати всіх, що Ukraine — то таки Russia», — зазначив він.
І мав повну рацію. За скандальну заяву п. Арестовича радо вчепилися в Кремлі. Марія Захарова, офіційна представниця Міністерства закордонних справ РФ, зазначила: «По-перше, добре, що ми тепер зрозуміли, над чим працюють в офісі Зеленського. А то, не приховую, були запитання. По-друге, дарую скорочений варіант нової назви — Укрусь. Не дякуйте».

Про українців та афганців
Тим часом невгамовний Арестович відзначився ще однією неоднозначною заявою. В інтерв’ю Ukrlife він спробував порівняти українців і біженців із Афганістану. В результаті порівняння вийшло не на користь перших.
Зокрема, він визнав, що біженці будуть шукати притулку в Україні, Білорусі та РФ, та заявив, що українська влада вже до цього готується. «Ця проблема цілком усвідомлена керівництвом країни, ми готуємо перший табір для афганських біженців на 5 тис. осіб», — повідомив він і додав, що витрати на це покриватиме державний бюджет України.
Радник глави ОПУ вважає, що таку кількість біженців бюджет «точно витримає». «Треба розуміти, це ж не дикі моджахеди з кинджалами в зубах, це освічена публіка, яка працювала зі західною коаліцією, знає мови, часто освіченіша, ніж середній українець, і інтегрована в західне співтовариство. З ними проблем не буде», — заявив він і припустив, що в Україні біженців із Афганістану зможуть використовувати як тлумачів. Щоправда, з якої саме мови, не уточнив.
У відповідь п. Разумков порадив п. Арестовичу самому «поїхати у «Талібан». «Обіцяю, що востаннє коментую Олексія Арестовича. Може поїхати радником чогось у «Талібан», якщо вони там більш досвідчені, освічені, і може поділитися своїм досвідом саме там. Думаю, він там буде корисний», — заявив він в етері телеканалу «Україна 24».
Також варто нагадати, що на початку серпня ц. р. радник глави ОПУ запропонував розмежувати законодавчо поняття «руський» і «російський». «Вважаю, що ми повинні розрізнити на законодавчому рівні поняття «російський» і «руський», сказати, що «руська культура», «руська мова» кодифіковані в Україні. До речі, вона виникла в Україні, це наша історична мова — так само, як і українська», — заявив ні сіло, ні впало він.
Як повідомляв «Міст», Олексій Арестович став спікером української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України.

Ігор Берчак

Мовою чисел
Якби вибори президента України відбулися найближчим часом, то 31,1 % українців проголосували б за чинного главу держави. Про це повідомляє соціологічна група «Рейтинґ», посилаючись на результати проведених досліджень. Зазначається, що вказаний відсоток — це думка тих, хто голосуватиме і визначився з вибором. Соціологи вказують на зростання рейтинґу Володимира Зеленського порівняно з початком серпня — тоді за нього готові були проголосувати 27 % респондентів.
Згідно з останнім опитуванням, 13,3 % підтримали б Петра Порошенка, 10,9 % — Юрія Бойка, 9,2 % — Юлію Тимошенко, 6,1 % — Ігоря Смешка, 5,7 % — Володимира Гройсмана, 5,7 % — Євгена Мураєва, 4,1 % — Олега Ляшка, 3,7 % — Дмитра Разумкова, 3,1 % — Арсенія Яценюка. Підтримка інших кандидатів становить нижче 2 %.
Дослідження засвідчило, що Зеленський також очолює рейтинґ довіри до політиків. Йому довіряють 50 % опитаних, не довіряють — 48 %. «Таким чином, політик повернув собі позитивний баланс довіри, який мав упродовж першого року правління», — зазначають соціологи. Разумкову довіряють 29 %, не довіряють — 32 %, не знають його — 33 %. Порошенку довіряють 26 %, не довіряють — 71 %. Тимошенко довіряють 26 %, не довіряють — 72 %. Бойку довіряють 23 %, не довіряють — 58 %, не знають його — 16 %. Денису Шмигалю довіряють 17 %, не довіряють — 46 %, не чули про такого — 30 %. Віктору Медведчуку довіряють 15 %, не довіряють — 71 %.
Респондентам пропонували також відповісти на запитання, за кого з кандидатів у запропонованому списку вони не проголосували б в жодному разі. Антирейтинґ очолив Порошенко — 45 % не проголосували б за нього за жодних обставин. 38 % не проголосували б за Тимошенко, 35 % — за Бойка, 25 % — за Ляшка, 24 % — за Зеленського. Зазначається, що кожен шостий-сьомий не проголосував би за жодних обставин за Яценюка, Тягнибока та Мураєва.
Соціологічна група «Рейтинґ» проводила опитування 2-4 вересня ц. р. Опитали 2,5 тис. респондентів у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Похибка репрезентативності — не більше 2 %. Також нагадаємо, що, згідно з іншим опитуванням, майже половина українців неґативно ставиться до ідеї балотування Зеленського на другий термін.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply