Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Прибув перший двоповерховий потяг

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Прибув перший двоповерховий потяг

У Чехії 13 березня українській делеґації на чолі з Борисом Колесниковим, віце-прем’єр-міністром і міністром інфраструктури України, передали перший двоповерховий електропотяг виробництва компанії Skoda Vagonka as для Південної залізниці. Згідно з угодою, маґістраль отримає два таких поїзди, повідомляє прес-служба українського Міністерства інфраструктури. «Ці потяги курсуватимуть по кільцю Харків—Дніпропетровськ—Донецьк—Харків. Тобто вони забезпечать сполучення між трьома містами-мільйонниками сходу країни», — повідомив п. Колесников.

Щодо вартості поїздки в потягах чеського виробництва віце-прем’єр-міністр України зазначив: «Не хочу зараз розкривати ціни, але це буде трохи дешевше за автобус, а от за якістю — набагато вище, — наголосив урядовець. — Сьогодні ми обговоримо з представниками Skoda можливість спільного виробництва цих потягів в Україні».

Чеський двоповерховий міжреґіональний поїзд подвійного струму серії EJ 675 призначений для швидкісних перевезень пасажирів у вагонах підвищеної комфортності залізницями України зі шириною колії 1 520 мм на електрифікованих ділянках із постійним струмом напругою 3 кВ і змінним струмом напругою 25 кВ, частотою 50 Гц. Потяг може розвивати швидкість до 160 км/год. Нові Skoda складаються із шести вагонів, у кожному з яких — 126 місць (загальна кількість — 636 місць). У них передбачено місця першого (другий поверх) і другого класів. Крім того, електропотяги обладнано місцями для осіб з обмеженими фізичними можливостями, тобто в кожному поїзді встановлено по чотири підйомники для візочків, є спеціально обладнані санвузли. Зі шести вагонів потяга — два головних моторних, із кабінами управління, які встановлюються на початку та в кінці, і чотири проміжних безмоторних вагони. Електропотяги оснащено автоматичними зовнішніми дверима.

Обслуговувати електропоїзди будуть українські машиністи-інструктори й технічні фахівці електровозного депо Харків-«Жовтень», які пройшли навчання в Чехії. Усі витрати на підготовку українських фахівців узяла на себе чеська сторона. Період ґарантійного обслуговування потягів виробництва Skoda — 24 місяці від початку експлуатації. Крім того, міжремонтні терміни збільшено втричі, порівняно з поїздами, які експлуатуються на залізницях. Загальний строк експлуатації поїзда — 40 років (фактично вдвічі більше, ніж зараз).

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply