Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Протести проти змін до Закону «Про мови в Україні»

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Протести проти змін до Закону  «Про мови в Україні»

Відокремлені від прихильників ПР металевими барикадами й десятками працівників міліції України, близько 2 тис. народних депутатів із 13 областей і десятків місцевих органів влади з усієї України зібралися перед ВРУ на знак протесту проти запровадження Закону № 9073 «Про засади державної мовної політики».

Уранці 5 червня сотні чиновників місцевих адміністрацій прибули до Києва для проведення позачергових сесій своїх відповідних обласних урядів на знак протесту й вираження своєї опозиції до закону № 9073, авторами якого стали депутати від ПР С. Ківалов і В. Колесниченко. О 8.30 за межами стін ВРУ Олександр Сич, голова Івано-Франківської обласної ради, закликав присутніх до проведення чотирнадцятої позачергової сесії ради.

При кворумі 59 депутатів Івано-Франківська обласна рада одноголосно проголосувала за те, щоби запобігти введенню де-факто другої офіційної мови в Україні. У своєму виступі п. Сич заявив: «Ми, члени Івано-Франківської обласної ради, висловлюємо наше глибоке обурення та відхиляємо провокаційні наміри законопроекту ПР, представленого п. Ківаловим і п. Колесниченком… Така мовна політика, яка намагається ввести в Україні другу державну мову — російську… завдасть непоправної шкоди становленню України як незалежної держави… Законопроект Ківалова/Колесниченка порушує Конституцію України. Він є неприйнятним із точки зору міжнародного права, як зазначено Венеціанською комісією. Ми вважаємо, що його прийняття було би злочином проти українського народу, і закликаємо народних депутатів України не голосувати за цей законопроект».

Депутати обласних рад Тернополя та Львова також були присутні на акції протесту й одноголосно ухвалили аналогічні резолюції. У своєму виступі Олег Панькевич, голова Львівської обласної ради, заявив, що закон № 9073 є неконституційним, і підкреслив той факт, що внесення будь-яких змін до державної мови може бути зроблене тільки шляхом проведення всенародного референдуму, а не з примхи депутатів ВРУ.

Після виконання Гімну України позачергові сесії обласних рад офіційно завершилися. Сотні прихильників пізніше супроводжували чиновників місцевих органів влади до будівлі Адміністрації президента, де голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, а також секретар Львівської міської ради Василь Павлюк виступили зі закликами скасувати запропонований закон про мови.

Український конґресовий комітет Америки

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply