Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Просвітяни України працюють невтомно

Автор:

|

Січень 14, 2021

|

Рубрика:

Просвітяни України працюють невтомно
Ніна Шмурикова-Гаврилюк проводить захід у пам’ять св. п. М. Мачківського

У цей нелегкий час пандемії коронавірусу праця просвітян України не зупинилася, хоч і трохи сповільнилася через різні перепони. Але вони й надалі працюють над виданням книжок, вшановують пам’ять місцевих письменників, виховують нове покоління на демократичних засадах, ідуть у депутати до місцевих та обласних рад. Найновіші звістки та святочні побажання для членів Товариства української мови ім. Шевченка (США) надійшли від просвітян Хмельницького, Полтави, Самбора, Луганська, Херсону й Івано-Франківська.
Хмельницький. Письменниця Ніна Шмурикова-Гаврилюк, у минулому голова обласної «Просвіти», готує до друку новостворені книжки для дітей. Вона повідомляє, що недавно помер відомий літератор Хмельниччини Микола Мачківський і в його пам’ять відбувся захід в обласній науковій бібліотеці з використанням відео. Присутніх було небагато й усі в масках, як вимагає карантин.
Полтава. Голова Микола Кульчинський інтенсивно працює над перевиданням спогадів про Другий зимовий похід Армії УНР. Нещодавно його обрали депутатом обласної ради і це корисно для «Просвіти», бо дасть ширший контакт із людьми. Завдяки активній праці п. Миколи, у полтавській «Просвіті» видали 17 книжок у серії «Просвітницька книгозбірня», які розсилають до громадських і шкільних бібліотек.
Самбір. Олександру Сумарук, голову «Просвіти» Самбора, нещодавно обрали депутатом до районної ради. Хоч вона й не думала, що пройде, але це сталося, бо її виборчий округ був у районі школи, де вона працює вже багато років. Також її знають через активну працю в «Просвіті». Тепер просвітяни Самбора невтомно працюють над реставрацією будинку «Просвіти» та встановленням «Меморіалу воякам УГА». Також у планах — поновити роботу «Просвіти» в сусідніх районах.
Луганськ. Голова обласної «Просвіти» Луганщини, котрий тепер живе «у вигнанні», тримає тісний контакт із просвітянами Луганщини. 2020-го вийшло п’ять видань із української історії та духовності. Їхні автори-просвітянські активісти Ігор Саєнко («З історії українського козацтва на Луганщині»), Ольга Борисова («Історія України у двох томах»), Олександр Добровольський («ОУН на Донеччині» та «Від УНР до ОУН»), Володимир Семистяга (підготував численні статті до «Енциклопедії сучасної України»). Готують до друку видання «Луганщина просвітянська». Іван Захарченко готує видання «Дяківська Слобода» (історія та сучасність). Створюють нові осередки «Просвіти» в Троїцькому, Білокуранинському та Новоайдарському районах. В грудні вшанували пам’ять видатного луганця Миколи Руденка. Триває підтримка просвітянських осередків на окупованій Луганщині та Донеччині та громад Православної церкви України й Української греко-католицької церкви України. Роблять усе можливе, щоб продовжувати просвітянську роботу на належному рівні.
Херсон. Голова обласної «Просвіти» Олег Олексюк повідомляє, що до друку готують книгу «Культурно-дозвіллєва діяльність Херсонської обласної універсальної бібліотеки ім. Олеся Гончара». Це надасть можливість на науковому рівні підтвердити важливість культурно-просвітницьких заходів «Просвіти». Книгу поширюватимуть по обласних книгозбірнях України. Вона також посприяє вихованню української молоді на теренах південної України.
Івано-Франківськ. «Просвіта» Івано-Франківська започаткувала видання часопису «Галицька «Просвіта», який інформує членів про місцеві події.
Товариство української мови ім. Шевченка в Чикаґо радо допомагає обласним «Просвітам» книжками та фінансово в їхній величезній праці для розвитку незалежної, демократичної України.

Віра Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply