Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Порошенка просять ввести безвізовий режим з Канадою

Автор:

|

Березень 02, 2016

|

Рубрика:

Порошенка просять ввести безвізовий режим з Канадою

main

Відповідну петицію зареєстрували громадяни на офіційному сайті президента України Петра Порошенка. Прохання ініціювати і активно проводити перемовини між Україною і Канадою з приводу введення безвізового режиму для українських громадян, що відвідують Канаду з метою туризму або по справах бізнесу на термін до 90 днів.

29 лютого петиція була зареєстрована. Для того, щоб президент її розглянув, потрібно зібрати більше 25 тис. підписів. На даний момент цю пропозицію підтримали вже більше 150 чоловік. Оскільки перспектива в’їзду в Канаду без оформлення великої кількості документів є привабливою для багатьох наших громадян, то ця петиція має всі шанси набрати потрібну кількість голосів за короткий термін.

Сергій Зауткін, що є ініціатором петиції, говорить: «У Канаді проживає більше мільйона етнічних українців, що мають родичів і друзів в Україні, які б хотіли без перешкод з боку бюрократичних установ відвідувати провідну західну країну». Він також нагадує, що 5 липня 2015 між цими обома країнами було підписано двостороння угода про завершення переговорів щодо введення зони вільної торгівлі, яку парламент повинен ратифікувати і підписати у цьому році.

«Введення безвізового режиму є показником подальшого розвитку і поглиблення особливих двосторонніх відносин між нашими країнами» – пише ініціатор петиції.

Сергій Зауткін додає, що влада повинна «забезпечити в найкоротші терміни кінцеве підписання і ратифікацію угод про зону вільної торгівлі між Канадою та Україною. Також сприяти зменшенню термінів опрацювання і представлення у Верховній Раді України законопроекту, що є необхідним для введення безвізового режиму з Канадою та функціювання зони вільної торгівлі між цими країнами».

У січні схожа електронна ініціатива щодо відміни візового режиму з Україною було зареєстрована в канадському парламенті. На даний час її підтримали більше 2 тис. канадців, у тому числі і депутати парламенту. Якщо до 16 травня вдасться набрати 5 тис. голосів, то її можна буде винести на обговорення в сесійний зал парламенту. У такому разі влада повинна буде на протязі 45 діб надати письмову відповідь на цей запит.

Важливість цих ініціатив є незаперечна. Безвізовий режим вважають важливим для себе 57% українців. Характерно, що такої позиції дотримуються 80% західних та 64% центральних регіонів України. Та ці значення поступово зростають. Це свідчить про налаштованість пересічних українців на інтеграцію у світову общину.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply