Поки воював, дружина подала на розлучення

Війна щосекунди клекоче у скронях Лесі Кондратюк із с. Війниці Млинівського району, що на Рівненщині. Бо забрала у неї найсокровенніше — сина Руслана. На школі, яку закінчив герой, встановили пам’ятну дошку на його честь. Аби наступні покоління пам’ятали, у боротьбі з яким ворогом клали голови наші ровесники. «Руслан був дуже доброю дитиною. Все і всім старався допомогти. Ніколи ні в чому не відмовляв», — зі сльозами на очах розпочинає свою розповідь Леся Романівна.
Жінка каже, син пішов на фронт добровольцем. Зізнається, що двічі йому відмовили, бо мав проблеми зі спиною. А втретє підписали документи. Згадує, як крадучись Руслан виходив із хати, щоби ніхто не почув, не зупинив, не заплакав. Це було 30 січня 2016 року. І зник майже на три роки служби. А поки був там, на передовій, втратив сім’ю — дружина подала на розлучення. Переживав, як це сприймуть син та донечка.
«Лише восени 2018-го Руслан прийшов додому, доти його й не бачили. Тільки чули по телефону. Зателефонує, скаже два слова — і вже серце звеселіє: живий! А це вернувся. Допоміг нам із батьком з городами, а сам був невеселий. Обернеться до стіни, ляже і лежить. Допитуюся, що сталося? А він: «Мамо, хлопці там, а я вдома. А маю бути з ними». Дивлюся, дитина згасає. Та й кажу: «Знаєш, сину, я одобрю твій вибір, який зробиш». І він, почувши це, відразу встав, вдягнувся і знову пішов у військкомат», — ридає ненька.
Жінка досі картає себе за ці слова. Хоча в чому винна? Невже у тому, що виховала сина-патріота? Вона розповідає, що в листопаді торік Руслан знову потрапив на полігон, а 3 лютого 2019-го його з хлопцями повезли в Донецьку область, у Мар’їнку. Проте навіть два тижні не пробув там і загинув.
Жінці непросто даються спогади. Про те, що напередодні чула синів бадьорий голос. А вранці 15 лютого, як завжди, дивилася новини. У стрічці, що бігла по екрану, вловила речення: у зоні бойових дій є втрати, загинув один військовий. Не знала, що то про її дитину пишуть.
День збігав як зазвичай. Тільки стривожені родичі то дзвонили, то заходили. Вони вже знали правду, та боялися жінці сказати. І лише коли побачила на дорозі кортеж із автомобілів, а в ньому розпізнала карету «швидкої», серце тьохнуло: нема її Руслана.
Тоді й дізналася, що ворог із боку окупованого Донецька з протитанкового ракетного комплексу обстріляв військовий автомобіль, за кермом якого був її син. Русланові відірвало руку. Він вискочив з машини, зняв з себе бронежилет і чекав на допомогу. Та травми виявилися несумісними зі життям.
«Зустрічали Руслана у Млинові, — згадує мати. — Стояли люди по обидва боки дороги. Хто зі свічками, хто з лампадками, факели позапалювали. І хлопці-атовці, й усякі люди стояли — і старі, і малі, з палицями і на милицях».
Якось відбула похорон, а потім пережила ще одне потрясіння. Знайомі знайшли в Інтернеті відеоролик, знятий з допомогою безпілотника і викладений сепаратистами, де видно, як Руслана вбивали. «На відео видно білу мушку, ракету, як вона вдаряє. Три метри не хватило, щоб машина за будинок сховалася. А вони гордяться, що вбили. Ще пісню таку включили: «А Ленин всегда молодой», — й зараз від болю рветься материнське серце.
На війні Руслан Кондратюк мав позивний Кіндрат. Його з почестями поховали на сільському цвинтарі. Над могилою побратими повісили жовто-блакитний стяг — як найвищу чесноту, знамено України, яку до останнього подиху захищав боєць. А наприкінці липня на стіні рідної школи, яку закінчив герой, відкрили меморіальну дошку на його честь. Пом’янути патріота прийшли рідні та друзі, односельці та керівництво району. Про нього було сказано багато добрих слів. А мамі вручили синів «Орден за мужність» ІІІ ступеню, яким Руслан нагороджений посмертно. «Щось стукне у вікно, а я виглядаю, чи він не йде, — не криється мати. — Дивлюся на ворота, чекаю. Голова ніби розуміє, що Руслана немає, а серце не приймає».
Наталія Кравчук, «Високий Замок»
ВРУ підтримала три іспити на громадянство України
Треба додати ще й математикуКарикатурна мобілізація Кремля та визволення захисників «Азовсталі» — того ж дня
Карикатурна мобілізація росіян не повинна дивувати світ, бо росіяни, цСитуація з поширенням пандемії Covid-19 в Україні та світі
Цікаво було б дізнатися хто як ставиться до вакцинації. Я довгий час бП'ять країн створили союз для Індо-Тихоокеанського реґіону
Ви можете припинити показувати країни Океанії як начебто «імпотентів»