Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Податок на посилки з-за кордону відклали. До виборів?

Автор:

|

Листопад 07, 2018

|

Рубрика:

Податок на посилки з-за кордону відклали. До виборів?

Кабінет Міністрів України (КМУ) скасував свою постанову про оподаткування посилок із-за кордону через неможливість її реалізації, натомість підготував обмежувальний законопроект. Про це повідомила Тетяна Острикова, голова підкомітету Верховної Ради України (ВРУ) з питань митної справи.
«Торік ухвалили норму про те, що з 1 січня 2019-го зможемо отримувати три посилки на місяць вартістю до 150 EUR кожна без розмитнення і лише четверта підлягатиме оподаткування. Умовою запровадження цієї норми було те, що всі поштові оператори, експрес-перевізники та Державна фіскальна служба (ДФС) створять спільне програмне забезпечення і ДФС буде мати туди доступ і бачити, хто відправник, а хто — отримувач. Цього не сталося. Тому з 1 січня митниця не бачитиме, чи це перша посилка Острикової, чи 21-ша. Тому уряд затвердив законопроект, який цю норма скасовує, натомість запроваджується норма адміністрування. З 1 січня громадяни не відчують жодних змін, бо у цей час буде налагоджуватися адміністрування електронного реєстру», — пояснила народний депутат.
Як писав «Міст», із 1 січня 2019 року мали діяти обмеження — не більше трьох посилок упродовж місяця сумарною вартістю до 450 EUR. Четверту та всі наступні посилки планували обкласти податком на додану вартість (20 %), митом (10 %) та акцизом.
Однак із 1 січня 2018-го діють нові правила ввезення товарів у ручному або супроводжуваному багажі сумою до 150 EUR (на летовищах — до 1000 EUR) і вагою до 50 кг для тих, хто був відсутній в Україні більше доби та в’їжджає в країну не частіше одного разу впродовж 72-х год. При частішому в’їзді без податків можна ввезти товари на суму лише до 50 EUR.
КМУ запропонував ВРУ знизити поріг безподаткових пересилань для фізичних осіб із 150 EUR до 100 EUR, підвищити акцизний податок на тютюнові вироби на 9 % і посилити заходи контролю над обігом палива та спирту. Законопроект зі змінами до Податкового кодексу № 9260 зареєстрували у парламенті.
Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр і міністр реґіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства закликав народних депутатів підтримати цей законопроект в першому читанні. «Нам зараз необхідно розглянути законопроект про зміни до Податкового кодексу № 9260, аби на податковій базі ми могли внести до другого читання законопроект про бюджет України на 2019 рік», — пояснив він під час погоджувальної наради у ВРУ, наголосивши при цьому, що з 1 січня 2019-го заплановане підвищення пенсій військовослужбовцям, зарплат учителям, а з 1 березня 2019 року — автоматичний перерахунок пенсій 12 млн пенсіонерам усіх категорій.
Як зазначається в пояснювальній записці до проекту закону, також оприлюдненій на парламентському сайті, документ пропонує визнати податковими аґентами операторів поштового зв’язку, експрес-перевізників, що здійснюватимуть нарахування податкових зобов’язань із ПДВ у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі.
«При цьому ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 100 EUR, обкладатимуть ПДВ за встановленою Податковим кодексом ставкою», — зазначається в пояснювальній записці.
Таку норму запропонували застосовувати з перехідним періодом: з 1 січня до 30 червня 2019-го обкладення ПДВ передбачене проектом закону для товарів сумарною вартістю в еквіваленті понад 150 EUR, а після завершення цього терміну — 100 EUR.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply