Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Початкова школа: жереб і торгівля пропискою

Автор:

|

Травень 17, 2018

|

Рубрика:

Початкова школа: жереб і торгівля пропискою

Цього року в Україні до перших класів школярів відбиратимуть не так, як раніше. У гімназіях і ліцеях більше не буде співбесід і тестувань, а батьки зможуть подавати документи до багатьох шкіл одночасно. Першачків набиратимуть за новим територіальним принципом.
Для Катерини Анісімової, вчительки початкових класів у Києві, немає різниці, чи учні до неї їхатимуть із Троєщини, чи з Печерська. «Є різниця лише в тому, як гарно дитина працює на першому уроці. Комусь потрібно встати о 5:00 ранку, комусь о 7:00. Хто більше поспав, той краще працює», — зауважує вона.
Добре поспати для директора цієї столичної школи від сьогодні стає мрією, бо заклопотані батьки несуть документи своїх шестирічок. «Зручно. Ми мешкаємо в сусідньому будинку, без проблем і зайвого тестування і зайвого стресу для дитини», — радіє батько Арсеній Богатир.
Саме на реєстрацію батьків перш за все дивляться у школі, коли приймають документи, бо за вимогами спершу мають зарахувати тих, хто живе поруч. «Документ проживання — це може бути прописка, документ договору оренди житла, це може бути довідка переселенця», — розповів Володимир Клюй, директор київської школи № 90.
У школі на Печерську на 90 місць претендують лише 25 дітей із місцевою реєстрацією, а от у директора школи з Дніпровського району навпаки — на одне місце претендують більш, як двоє бажаючих, тому доводилося проводити тести чи співбесіди. «За 30 хвилин має вирішитися доля дитини. Вона прийшла, злякалася, не готова спілкуватися з незнайомими людьми, батьки її накачали. Так не має бути», — упевнений Сергій Горбачов, керівник школи № 148.
Стреси у дітей і корупція серед освітян — головні причини, через які Міністерство освіти та науки (МОН) України скасовує будь-які тести чи екзамени серед майбутніх першачків. Якщо бажаючих піти не в свою школу буде більше, ніж вільних місць, для дітей просто кидатимуть жереб. «Обговорюється питання жеребкування, коли є певна кількість дітей і серед них цілком випадковим варіантам обирається кількість дітей на вільні місця», — пояснив Володимир Божинський, керівник експертної групи МОН.
Подавати документи тепер можна в необмежену кількість шкіл, а до кінця травня діток уже зарахують за місцем проживання, із рештою визначатимуться до 15 червня. А поки що у спробі подолати корупцію в школах народжується інша афера — в Інтернеті вже пропонують купити або продати прописку для зарахування в потрібну школу.

Ігор Бондаренко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply