Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

По вулицях їздить… хата на колесах

Автор:

|

Березень 05, 2021

|

Рубрика:

По вулицях їздить… хата на колесах
Хата на колесах

У с. Петрикові Дніпропетровської області є незвичайна хата-мазанка. Вона… возить не тільки господаря, а й гостей. Микола та Валентина Деки власноруч розписали стіни своїх будинків. Глава родини п. Микола — народний умілець, котрий усе життя присвятив популяризації петриківського розпису. Художниками є і його дружина Валентина (до речі, заслужений майстер народної творчості України) та четверо дітей. Разом задумали створити щось особливе.
Знявши металевий кузов, сини розрізали старого «запорожця» навпіл, та «посадили» на колеса хату-мазанку, вкриту солом’яною стріхою. Двигун заховали під підлогу, замість бокових дзеркал почепили камери. І поїхали! У кутку диво-будиночка є піч, на стінах — образи, ви­шиті рушники-обереги, під вікнами — лави. Усе — як у традиційній українській оселі позаминулого століття.
«Хто вперше таке бачить, уточнює: «То хата поїхала чи в нас дах «поїхав»?» — усміхається Микола Дека-молодший. Здебільшого, він виконує обов’язки водія. Завжди одягнутий у вишиванку, аби ще раз підкреслити: українські звичаї та традиції — дивовижні.
Зовні будиночок на колесах також особливий, адже прикрашений петриківським розписом. У традиційних кольорах на стінах квітнуть мальви та ружі, наливаються барвами грона винограду й калини… Подібно причепурені всі три хати, що стоять на подвір’ї родини. На одній зі стін майстри зобразили свою сім’ю. Бо мають чим пишатися.
Люблять Деки приймати гостей, для яких часто проводять майстер-класи. Й обов’язково повозять у своїй оригінальній оселі на колесах. «Люди забувають народне мистецтво, а цього допускати не можна, — каже Микола Дека. — Приїжджайте, і вас покатаємо».
Як повідомляв «Міст», презентували проєкт «Батьківська хата. Homestead».

Наталія Кравчук, «Високий Замок»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply