Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

План із хабарів — подвоїли

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

План із хабарів — подвоїли

Після скорочення працівників Державної автомобільної інспекції (ДАІ) України внутрішньовідомчі побори зросли вдвічі. Як повідомила київська газета «Сьогодні», про це на правах анонімності розповів один співробітник Одеського управління ДАІ. «Від жовт­ня ц. р. усім інспекторам дорожньо-патрульної служби (ДПС) начальство видало новий «план». Тепер кожен екіпаж наприкінці зміни зобов’язаний здати своїм командирам 400 грн, а раніше здавали по 200 грн! У нічну зміну «ставки» зростають до 500 грн, оскільки вночі є більше шансів спіймати за кермом п’яного водія. Хабар за управління автомобілем у нетверезому стані складає 400—500 USD. За ці гроші на водія не лише не складуть протоколу, але ще й відвезуть додому!» — заявив він.

Крім того, за словами міліціонера, наприкінці місяця кожен інспектор повинен здати своєму начальникові ще 50 USD. «Тобто начальство хоче отримувати свою «чорну зарплату» в таких самих розмірах, як і до скорочень у ДАІ. І змушує нас, звичайних інспекторів ДПС, вимагати від порушників «підвищених» хабарів. Водночас, начальство не ризикує нічим. Нам прямим текстом дали зрозуміти: мовляв, якщо попадетеся під час отримання хабара, то ми тут ні до чого. А хабарника одразу звільнять», — додав він.

Раніше газета писала, що в ДАІ існує й план здачі протоколів на порушників правил дорожнього руху. «Стосовно нього вийшло послаблення: раніше, до скорочень, від нас вимагали по шість протоколів за зміну. Зараз такого зобов’язання немає, але якщо не принесеш 2—3 протоколи, то начальство буде дивитися на тебе криво», — уточнило джерело в ДАІ. Інформатор також зазначив, що до скорочення штату ДАІ на вулицях Одеси щодоби чергувало по 16—18 екіпажів. Тепер — 8—10 машин. За його словами, рядові інспектори ДПС на кожне чергування ще й за власний рахунок заправляють службові автомобілі.

«Вимогу видати талони на бензин начальство сприймає так: вам дали посвідчення та смугасту палицю, ідіть і заробляйте! А на зарплату сержанта розміром 1 200 грн не проживеш. Змушений обдирати порушників», — додав один із сержантів ДАІ.

Своєю чергою, Віктор Кузнецов, начальник Одеського міського управління ДАІ, переконує, що «чорного плану хабарів» у ДАІ не існує: «Ці розповіді про «план» і побори з інспекторів ДАІ — брехня. Потрібно запитати в тих, хто це каже, з якою метою вони таке розповідають».

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply