Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Підручник розповідає, що можна зігрітися, як це роблять дорослі

Автор:

|

Грудень 05, 2020

|

Рубрика:

Підручник розповідає, що можна зігрітися, як це роблять дорослі
Сторінка з підручника

В українському підручнику «Я досліджую світ» для третього класу, рекомендованого МОН, знайшли завдання про вживання алкоголю, щоб «зігрітися, як це роблять дорослі». Про це повідомив Дмитро Ламза, директор київської школи № 210. Він поширив у Facebook світлину зі завданням з підручника, де дітям пропонують відповісти, що має зробити головний герой, хлопчик Ігор, на пропозицію дівчини Лізи випити глінтвейну, щоб «зігрітися, як це інколи роблять дорослі».
Посадовець розповів, що через це до нього звернулись обурені батьки учнів. «Телефонують до мене батьки учнів 3-го класу з простим запитанням: як пояснити дитині, що таке глінтвейн? У мене німа пауза. А тепер запитання: як вчитель має пояснити дитині, що таке глінтвейн і чому діти його хотіли пити?» — зазначив він.
Фото завдання блискавично поширили в соціальних мережах. Користувачі коментували, що не можуть сформувати відповідь на завдання, а у багатьох виникли запитання і до його оформлення. «Підкажіть логіку завдання, суть же навіть не в глінтвейні. Діти в горах самі? Звідки дівчинка Ліза знає рецепт напою? Звідки у Лізи інгредієнти напою? Навіщо нашим дітям у вісім років таке обговорювати?» — написала Світлана Олегівна.
Олексій Андрусич, генеральний директор видавництва «Світич», яке надрукувало підручник, пояснив, що завдання має на меті сформувати в дітей неґативне ставлення до куріння й алкоголю. «У завданні вибрали глінтвейн, оскільки діти часто бачать його на різдвяних ярмарках, а інші алкогольні напої можуть не викликати спокуси. Завдання входить до загального сюжету підручника, де діти мандрують Україною. Зокрема, потрапляють і в мальовничі Карпати. І того, хто хоч раз відвідав один із популярних вітчизняних гірських курортів, глінтвейн на горі не здивує. Бо його там продають. Так само, як і гарячий чай, каву й їжу. Ідея «зігрітися глінтвейном», звісно, приходить від дорослих, тому завдання й уточнює: «як інколи це роблять дорослі». Нам не хочеться про таке говорити. Проте завдання школи — попереджати. І треті-четверті класи — якраз той час, коли говорити вже можна і ще не пізно», — зазначив він.
Як повідомляв «Міст», раніше вибухнув скандал через підручник 2013 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply