Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Перша кров

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Перша кров

Близько сотні мітинґувальників у Донецьку вибили 28 листопада двері будинку Донецької обласної державної адміністрації (ДОДА). Особи пенсійного віку, які називають себе членами Спілки ошуканих вкладників, оточили ДОДА й вимагали особистої зустрічі з губернатором Андрієм Шишацьким.

Мітинґувальники висували вимоги щодо зниження комунальних тарифів і дотримання прав пільговиків, зокрема, мова йшла про «дітей війни» й «чорнобильців». Люди були озброєні вилами та лопатами.

Між учасниками мітинґу й охороною ДОДА сталася бійка, унаслідок якої було виламано пластикові двері на вході до вестибулю та вибито шибки у вікнах. Під час сутички також постраждав один охоронець. Від завданих йому травм він знепритомнів. А невдовзі постраждалого забрала машина швидкої допомоги. За словами протестувальників, поштовхом до штурму став розгін мітинґу «чорнобильців» поблизу Пенсійного фонду в Донецьку. Міська влада заледве змогла домовитися з мітинґувальниками.

А 29 листопада біля будівлі уряду в Києві відбулася акція протесту проти державної соціальної політики, у якій узяли участь представники громадських об’єднань, зокрема «чорнобильці», ветерани війни в Афганістані, «діти війни», підприємці, а також члени опозиції. У Маріїнському парку столиці відбулося зіткнення між правоохоронцями й активістами громадської організації воїнів-інтернаціоналістів «Ніхто крім нас». «Афганці» намагалися поставити намет, однак це місце було відразу ж оточене працівниками спецпідрозділу «Беркут», які завадили таким діям. Одного з учасників акції спробували затримати, але йому вдалося вирватися. Ще одному мітинґувальнику стало погано, і соратники посадили його на лавочку в парку.

У сутичках між «Беркутом» і «чорнобильцями» під Кабінетом Міністрів України міліція застосувала до протестувальників сльозогінний газ, тож для захисту від газу їм довелося використовувати підручні засоби. Водночас, на парапеті біля входу до урядової будівлі навіть пролилася кров. Після цього учасники акції протесту вирушили до Українського дому на Європейській площі в Києві, де якраз перебував прем’єр-міністр Микола Азаров. Слідом за ними попрямувала й частина «беркутівців». Решта мітинґувальників іще залишилася біля Кабінету Міністрів, оскільки вони виявилися заблокованими правоохоронцями. За попередніми підрахунками, кількість учасників акції протесту становила близько 3—4 тис. Якщо раніше організатори таких заходів висували здебільшого економічні вимоги, то тепер лейтмотив протесту змінився: від влади вимагають також дотримання громадянських прав і свобод.

Зазначимо, що раніше «беркутівці» не дозволили мітинґувальникам перекрити вул. Грушевського навпроти будівлі Кабміну. Ще до акції технічні служби почали поспіхом установлювати паркан, міцно укріплений бетонним фундаментом, — на зразок огорожі, якою недавно відгородилися від народу депутати Верховної Ради, повідомила прес-служба «Коаліції учасників Помаранчевої революції».

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply