Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Перепис населення проведуть новим способом

Автор:

|

Жовтень 18, 2021

|

Рубрика:

Перепис населення проведуть новим способом

Бюджетний комітет Верховної Ради погодив виділення 82,4 млн грн на підготовку до Всеукраїнського перепису населення, який планують провести 2023 року. Перепис проводитимуть волонтери за допомогою планшетів і смартфонів. Частина людей зможе самостійно надати про себе інформацію в Інтернеті.
«У кожну домівку не приходитимуть. Однак і через Інтернет реєструватимуться не всі. Для підготовки перепису залучать фахівців і вони визначать найоптимальніший спосіб, — розповів соціолог Євген Головаха. — У Польщі, приміром, відкривали спеціальні центри. Туди могли приходити люди і реєструватися».
Але можлива похибка в точності. «Бо є ті, хто захоче ухилитися, — вважає Євген Іванович. — Перепис мали провести ще 2010-го, коли Організація Об’єднаних Націй (ООН) запустила їхню хвилю в усьому світі. Ми цього не зробили і втратили час. В очах ООН тепер маємо поганий імідж. У статистичних рейтинґах поряд із пунктом про населення в Україні стоїть прочерк або «дані застаріли».
2020 року пробний перепис населення провів Дмитро Дубілет, тодішній міністр Кабінету Міністрів України. Використовував переважно дані Пенсійного фонду та стільникових операторів. І визначив, що в Україні проживає 37,289 млн людей. Повноцінний перепис востаннє відбувся ще 2001-го. Він показав, що в державі є 48,457 млн громадян.
Як повідомляв «Міст», відмова від перепису населення — це підрив суверенності держави.

Лілія Мицко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online