Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 16, 2021

Переломний момент війни на Донбасі

Автор:

|

Березень 01, 2018

|

Рубрика:

Переломний момент війни на Донбасі

Курт Волкер

Подальша доля російсько-української війни, яка вже триває довше, ніж так звана Велика вітчизняна війна, багато в чому залежатиме від можливості появи там третього гравця — міжнародних миротворців. Однак вирішити це питання не просто.
Курт Волкер, спеціальний представник Державного департаменту США з питань України, вважає, що російська сторона не прийматиме жодних рішень по українському врегулюванню до того моменту, поки в Російській Федерації (РФ) не пройдуть президентські вибори, призначені на 18 березня ц. р. «Ми запропонували, щоб миротворчі сили під мандатом Організації Об’єднаних Націй (ООН) увійшли та замінили російські сили та сепаратистські формування, створивши впродовж певного часу безпечний простір, де можна було би провести місцеві вибори, де могла би бути запроваджена амністія і де був би наданий особливий статус», — заявив він.
Після завершення цього процесу, згідно з мінськими домовленостями, окупована територія Донбасу могла б повернутися в Україну. Однак дотепер відчутних результатів не було. «Ми продовжуємо наполягати на цьому близько семи місяців, і маю сказати, що дуже задоволений нашою позицією, але не задоволений результатами», — зауважив п. Волкер.
За його словами, ситуація в Україні більше схожа на заморожений конфлікт, однак у ньому зберігається гаряча фаза протистояння. Основна ж проблема, на думку дипломата, полягає в тому, що Москва скептично ставиться до намірів Вашинґтону, зокрема щодо послаблення санкцій, пов’язаних із виконанням мінських угод. До того ж, якщо санкції і будуть зняті, Україна все одно рухатиметься в бік Заходу.
Тим часом незрозуміло, який підхід Москва матиме після кампанії переобрання Путіна. Відповідаючи на запитання, чи можлива ескалація збройного протистояння з боку РФ, п. Волкер висловив переконання, що Кремль навряд чи піде на це. «Перспектива посилення конфлікту є для Росії досить витратною, навіть якщо говорити про асиметричну війну. Я просто не бачу такого розвитку. Україна є набагато стійкішою країною, ніж хто-небудь очікував», — зазначив спецпредставник США.
Своєю чергою, Себастьян Курц, канцлер Австрії, заявив, що вважає неприйнятними рівень насильства і гуманітарну ситуацію на сході України і наполягає на необхідності забезпечити доступ гуманітарних організацій у реґіон. «Як і раніше, дуже важливо, щоб усі сторони повністю дотримувалися мінських угод і суворо дотримувалися режиму припинення вогню, прихильність яким вони неодноразово підтверджували. З цієї точки зору моніторингова місія Організації з безпеки та співпраці в Європі відграє важливу роль у справі спостереження за режимом припинення вогню й уникнення подальшої ескалації конфлікту», — сказав п. Курц напередодні свого візиту до РФ.
Водночас Юссі Ніїністьо, міністр оборони Фінляндії, закликав не звужувати список країн, які здатні допомогти Україні. «Коли справа доходить до кількості військ, поки що рано щось говорити. Але Фінляндія, Швеція, Австрія, Швейцарія й Ірландія не можуть зібрати всі війська, необхідні для такого роду операцій. Нам потрібно більше країн», — пояснив він.
«Ми також усвідомлюємо, що є необхідність збереження санкцій стосовно країни-аґресора — РФ, — зазначив п. Ніїністьо. — Впевнений, що ініціатива щодо подолання кризи на сході України шляхом залучення місії ООН є можливим шляхом, але необхідно забезпечити максимальну ефективність дії цієї місії».

Євген Клен

А тим часом
Ігор Романенко, колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, заявив, що РФ упродовж кількох останніх років створила навколо кордонів України ударний тризуб. «Вони весь час звинувачують НАТО. Але взяти той же анексований Крим, де відбувається нарощування високотехнологічної, сучасної зброї. Туди завозиться все, що є у військово-промисловому комплексі РФ — нові танки, засоби протиповітряної оборони, нова техніка в Чорноморському флоті, нові зразки техніки в авіації та військово-морських силах»», — зазначив він. Також Москва посилює війська в Калінінградській області РФ, куди завозяться комплекси «Іскандер». «З їхнього боку порушуються міжнародні угоди про переміщення сил і засобів, міжнародні угоди щодо ракет середньої та малої дальності», — додав генерал і підкреслив, що російська армія вже відпрацювала приведення зброї в боєготовність у мінімальні терміни на випадок широкомасштабної війни. «Торік вони під час спільних навчань у Білорусі завели туди все, що їм треба. І роблять це для того, щоб терміни приведення зброї в боєготовність були мінімальними. А тепер намалюйте цей тризуб із боку РФ щодо України — з півночі, через центр і на південь — і можна збагнути, що вони зробили», — резюмував генерал-лейтенант.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply