Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Організували сплав замурованою Полтвою

Автор:

|

Травень 23, 2021

|

Рубрика:

Організували сплав замурованою Полтвою
Сплав підземною річкою

Львівські дослідники готують нову туристичну принаду — прогулянку човном підземною львівською річкою Полтвою. Уже випробували маршрут самі. Юні дослідники Полтви прив’язують себе до ґумових бортів і вирушають у дорогу. Замурована під землею, сплюндрована людськими нечистотами Полтва все одно показує свій норов. Течія на окремих ділянках сягає 8 км/год. Подекуди трапляються й пороги.
Львівські історики переконують, що в давнину Полтва була навіть судноплавною, але років 150 тому річку вирішили ув’язнити у кам’яний колектор і перетворити фактично на міську каналізацію. Це колись по берегах Полтви ходили дами у вечірніх капелюшках, тепер тут інші мешканці.
Суцільна темрява та пристойна швидкість — організатор сплаву по підземній Полтві Андрій зізнається: страшно було, особливо коли пробили дно човна і почали набирати воду, а ще коли ледь не перекинулися. Але ж вони готувалися. «Ми були прив’язані до човна, тобто не було б такого, що один випав, а ми попливли б далі — ні, все було максимально безпечно і пропрацьовано», — переконує він.
Ходить підземною Полтвою уже 13 літ. Мріє, якщо не звільнити річку з підземного полону, то хоча б частину русла відкрити для туристів, десь у районі Львівського оперного театру. Показати, до прикладу, як колись мурували склепіння. Бо наразі Полтвою милуються лише вгодовані місцеві пацюки.
Крім цього, трьом львівським дигерам вдалося проплисти човном близько 8 км по міській каналізації, в якій протікає річка Полтва. Сплав підземною частиною Полтви почали від Стрийського ринку — найвіддаленішого місця в каналізації, де достатньо води для човна. Далі пливли вулицею Шота Руставелі, через проспект Шевченка, пам’ятник Міцкевичу, оперний театр, тоді — на проспект Чорновола до McDonald’s і через вулиці Торф’яну, Замарстинівську та Липинського дісталися аж до очисних споруд на околиці міста. «Сплав тривав трохи більше години часу. За цей час встигли затерпнути ноги та втомитися руки. Останні кількасот метрів плисти було неможливо, бо мілко. Тому ми просто чвалали по болоту і волочили за собою човен», — написав після подорожі Андрій Риштун. Додамо, що 60-кілометрова річка Полтва починається у львівському парку «Погулянка», але у межах міста вона протікає каналізаційними трубами.
Як повідомляв «Міст», львівські підземелля найкраще порівнювати з ходами мурашника.

Олександр Загородний, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply