Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

ООН: захист та підтримка громадян на окупованих територіях Донбасу відсутні

Автор:

|

Березень 04, 2016

|

Рубрика:

ООН: захист та підтримка громадян на окупованих територіях Донбасу відсутні

main

Серед мешканців в зоні військового конфлікту наростає відчуття розпачу і ізоляції. На Донбасі та Луганщині велика кількість будинків та помешкань пошкоджені і розграбовані. Населення територій Донбасу, які контролюються окупантами, потерпає від повної відсутності законності та правопорядку, немає умов для нормального проживання людей. Так заявили представники ООН, провівши свої дослідження та аналіз окупованих територій. ООН повідомляє, що з цих регіонів постійно надходять звернення про незаконні арешти, що в свою чергу обмежуює права свободи слова, мирних зібрань тощо. На товари та продукти першої необхідності завищені ціни та ще й обмежений доступ до них. Спостерігається відсутність місцевої влади, порушуються права громадян. Представники ООН говорять, що блокпости, які виставлені на території конфлікту, заважають вільному переміщенню громадян.

Відзначається, що за минулі кілька місяців кількість випадків загибелі мирних громадян на Донбасі скоротилася. Однак конфлікт все одно дуже негативно відображається на щоденному житті мирних українських громадян.

“Існує страшне відчуття фізичної, політичної, соціальної та економічної ізоляції у величезної кількості людей – це понад три мільйони осіб, які намагаються виживати в зоні конфлікту. Люди відчувають себе покинутими. Вони негайно потребують кращого захисту і підтримки”, – наголосив Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн. Також представники ООН зазначають нестабільність перемир’я на сході держави. Зафіксовано неодноразові порушення режиму припинення вогню, обстріли, наявність протипіхотних мін та вибухонебезпечних залишків війни.

Директор Нацрозвідки США Джеймс Клеппер і голова ЦРУ Джон Бреннан у своєму виступі в Конгресі звернули увагу на те, що зовсім непомітно, щоб Москва мала намір відмовитися від підтримки російсько-терористичних угрупувань на Донеччині. Однак, українська розвідка не так давно повідомляла, що “сірий кардинал” Росії Владислав Сурков був з візитом на Донбасі, щоб обговорити відновлення бойових та військових дій. Одночасно було підняте питання про використання структур ФСБ Росії, щоб дестабілізувати ситуацію в Харківській, Запорізькій та інших областях України.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply