Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Обриси «Кримської платформи» вимальовуються

Автор:

|

Листопад 16, 2020

|

Рубрика:

Обриси «Кримської платформи» вимальовуються
Дмитро Кулеба

Міністерство закордонних справ України запросило до участі в роботі «Кримської платформи» Францію. Дмитро Кулеба, глава відомства, провів телефонну розмову з Жан-Івом Ле Дріаном, міністром Європи та закордонних справ Франції. Вони обговорили ситуацію на Донбасі, питання Криму, співпрацю країн у різних галузях і реформи в Україні.
«Міжнародній спільноті потрібно комплексно поглянути на проблему незаконної окупації Автономної Республіки Крим (АРК) та її наслідків», — зазначив український міністр. Його французький колега висловив подяку за запрошення і запевнив, що принципова позиція Франції щодо невизнання анексії АРК триватиме, як і відповідна політика обмежувальних заходів щодо Російської Федерації (РФ). «Французька сторона розгляне інформацію про запуск «Кримської платформи» — запевнив він.
Про готовність співпрацювати щодо «Кримської платформи» вже заявили США. За словами Крістіни Квін, тимчасової повіреної у справах США в Україні, позиція Вашинґтона залишається твердою і незмінною — Крим є частиною України.
Свою чергою, Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України, обговорила питання створення «Кримської платформи» та мілітаризацію РФ тимчасово окупованої АРК, з Томажем Менцином і Меліндою Сіммонз, послами Словенії та Великої Британії відповідно.
Під час двосторонніх зустрічей міркували про важливість підвищення уваги міжнародної спільноти до кримського питання, а також бачення Києва щодо створення та роботи «Кримської платформи» в умовах погіршення ситуації з правами людини на окупованому півострові та мілітаризації Росією Азово-Чорноморського реґіону.
Посол Менцин висловив гарячу підтримку Києву у питанні створення «Кримської платформи». Він наголосив, що Україна може розраховувати на підтримку Словенії під час її головування в Європейському Союзі в другому півріччі 2021 року і що Любляна продовжуватиме сприяти реалізації програми децентралізації в Україні.
Посол Сіммонз також заявила про підтримку концепції «Кримської платформи» і готовності Об’єднаного Королівства надалі брати участь у консультаціях із цього питання. Вона нагадала, що Велика Британія залишається відданою захисту суверенітету та територіальної цілісності України.
Відтак Дмитро Кулеба спрогнозував, що саміт «Кримської платформи» відбудеться в Києві в травні 2021 року. За його словами, міжнародні партнери України готові взяти в ньому участь. «Дуже сподіваємося, що на той момент ситуація з пандемією стабілізується і ми будемо мати можливість провести успішний саміт у столиці України», — наголосив міністр.
За його словами, «Кримська платформа» розвивається динамічно, а Україна уважно стежить за діями на півострові. Також керівник українського зовнішньополітичного відомства заявив про системні репресії щодо кримських татар. «Ви знаєте, що нещодавно військовий суд у Ростові за відверто сфабрикованими звинуваченнями засудив трьох кримських татар, а того ж дня затримали двох кореспондентів «Кримської солідарності», — поінформував він.
Як повідомляв «Міст», США готові до співпраці над створенням «Кримської платформи».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply