Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Новий пам’ятник Сталіну

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Новий пам’ятник Сталіну

У Запоріжжі, на території обласного комітету Комуністичної партії України (КПУ), 7 листопада відкрили оновлений пам’ятник Йосипові Сталіну. Як розповіли в Запорізькому обласному комітеті КПУ, цей монумент, як і колишній, виготовлено із силуміну (сплаву алюмінію з кремнієм): «Новий Сталін більше схожий на ориґінал. Архітектору вдалося передати в пам’ятнику точніші риси Сталіна». Цікаво, що пару силуміновому Сталіну тепер складе скульптура партизанки Зої Космодем’янської, «виготовлена на прохання харківських комуністів».

Водночас, пам’ятник диктатору стане об’єктом судового розгляду Орджонікідзенського районного суду міста Запоріжжя. Як повідомляє прес-служба громадської ініціативи «Оновлення країни», її координатор у Запоріжжі Дмитро Харьков 8 листопада подав до суду позов із вимогою демонтувати пам’ятник. «Установлення зазначеного пам’ятника в місті Запоріжжі, де я народився й постійно проживаю, є незаконним і таким, що принижує мою честь та гідність, а також завдає тяжких моральних страждань», — ідеться в тексті позову.

Пан Харьков також нагадав, що «13 січня 2010 р. Апеляційний суд м. Києва ухвалив постанову, у якій чітко зазначив, що, за висновком органу досудового слідства — Головного слідчого управління Служби безпеки України, Йосип Сталін уважається винним в організації Голодомору 1932—1933 рр. в Україні, тобто в смерті мільйонів мирних жителів».

«Я переконаний, що в нас є достатньо можливостей у правовому полі, аби, згідно із законом, примусити комуністів провести демонтаж повторно вставленого монумента», — заявив Дмитро Харьков. Він також закликав українців подавати позови з вимогою демонтувати пам’ятник Сталіну. За інформацією «Оновлення країни», жодних звернень до місцевої влади щодо дозволу на його спорудження не надходило.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply