Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Наступ Зе-влади на українську мову

Автор:

|

Червень 28, 2020

|

Рубрика:

Наступ Зе-влади на українську мову

Петро Масляк, український науковець, громадський діяч, публіцист, письменник і професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка заявив, що чинна влада намагається знищити українську мову. «А мова — це головний маркер нації. Є нація — є мова. І Закон про мову потрібний для формування національної еліти», — наголосив він.
Натомість в Україні практично відсутня національна еліта. «А як можна будувати національну державу, коли вона відсутня?, — питає вчений і додає: — Та й освіта також має бути національною. У школі мають вчити історію України реальну, географію України тощо. А без Закону «Про українську мову» формування національної еліти та висунення нею національного лідера неможливе!».
Це розуміють навіть представники панівної в України партії «Слуга народу» (СН). Юрій Камельчук, народний депутат України, вважає, що у закладах вищої освіти необхідно залишити основною одну мову. На його думку, для того, щоб дітям у школах було комфортно вчитися, треба іти назустріч і в питанні мови. «Я за те, щоб не було знущань, за те, щоб була легкість у навчанні, була мотивація «до», а не «від» чи якісь штрафні санкції або інші нюанси. Варто залишати основною одну мову, оскільки ми говоримо далі про фахівців високої кваліфікації», — зазначив представник СН.
Як повідомляв «Міст», у квітні ц. р. звільнилася зі своєї посади Тетяна Монахова, Уповноважена Кабінету Міністрів України зі захисту державної мови. Казначейство не виділяло коштів на цей новий інститут, а Офіс президента її ігнорував.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply