Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Населені пункти з російськомовними назвами треба перейменувати

Автор:

|

Листопад 11, 2021

|

Рубрика:

Населені пункти з російськомовними назвами треба перейменувати
Тарас Кремінь

Тарас Кремінь, Уповноважений Кабінету Міністрів України зі захисту державної мови, вважає, що необхідно перейменувати деякі населені пункти. Він повідомив, що вже підписав кілька десятків звернень до керівників місцевих органів державної влади з проханням привести назви населених пунктів у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог ст. 41 мовного закону.
«До мене надходять численні звернення та повідомлення від громадян, які скаржаться на те, що назви низки населених пунктів мають російськомовний характер і не відповідають правилам і нормам українського правопису. Це такі населені пункти як Арбузинка, Сєвєродонецьк, Южноукраїнськ, Южне, Спокойствіє, Надєждівка, Переводчикове, Луч, Первомайське, Первомайськ і багато інших. Багато з них мали чудові історичні назви — Сіверський Донець, Гарбузинка чи Богопіль — і були несправедливо перейменовані за часів комуністичної влади», — нагадав п. Кремінь.
Він наголосив, що, у зв’язку із цим, мають бути вжиті всі необхідні заходи щодо приведення географічних назв у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог мовного закону. Чиновник також нагадав, що відповідно до ч. 1 ст. 41 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» географічні назви, а також назви скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів та інших об’єктів топоніміки населених пунктів виконують державною мовою.
Як повідомляв «Міст», в Україні проводять надто лагідну українізацію.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply