Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Накопичувальні пенсії — панацея для українських пенсіонерів?

Автор:

|

Грудень 27, 2020

|

Рубрика:

Накопичувальні пенсії — панацея для українських пенсіонерів?
Марина Лазебна

Наступного року в Україні з’явиться категорія пенсіонерів, котрі не отримуватимуть пенсії, а лише соціальну допомогу від Міністерства соціальної політики, яка удвічі менша за розмір мінімальної пенсії. Про це нагадав політичний консультант Руслан Бортник. «Якщо ми не зможемо залучати нові запозичення, то виникнуть проблеми з фінансуванням усіх статей державного бюджету. Якщо вдасться залучити запозичення, то мізерні соціальні стандарти, які там є, будуть витримані», — зазначив він.
Експерт звернув увагу на те, що зростання пенсій на 200-300 грн стосуватиметься не всіх пенсіонерів, а лише тих, у кого є відповідний вік і стаж. «З 2021-го в Україні з’явиться категорія пенсіонерів, котрих позбавили пенсійного забезпечення. Скільки їх буде, ми ще рахуємо, але мова йде про сотні тисяч громадян України», — поінформував він.
Натомість із 2022 року планують запровадити накопичувальну пенсійну систему. Про це заявила Марина Лазебна, міністерка соціальної політики України. Але для цього Верховна Рада ще має прийняти відповідний законопроєкт у другому читанні. В іншому випадку доведеться підвищувати рівень Єдиного соціального внеску.
Як повідомляв «Міст», українці будуть виходити на пенсію після смерті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply