Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Найкращий дитячий письменник

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Найкращий дитячий письменник

За версією першої літературної недержавної премії «Великий їжак», найкращим дитячим письменником сезону 2011—2012 рр. став харків’янин Валентин Бердт (на фото). «Мій друг Юрко Циркуль та інші» — так називається книга, котра принесла автору не лише це почесне звання, а й 10 тис. грн.

Щоправда, особисто привітати переможця організатори не змогли, бо письменник не приїхав на церемонію.

«Я вболівала саме за нього, бо такої літератури в нас бракує. Книг, які чесно розповідають дітям про якісь болючі проблеми їхнього дитячого життя», — прокоментувала подію Мар’яна Савка, спів­організатор премії. Леся Демська-Будзуляк, голова журі, розповіла, що визначити переможця було важко, адже всі дев’ятеро фіналістів — Михайло Григорів, Дзвенислава Матіос, Юрій Бедрик, Валентин Бердт, Василь Голобо­­родь­ко, Михайло Григорів, Сашко Дерманський, Олекса Росич, Марина Павленко — достойні перемоги. Тому основним об’єктом оцінювання був не сам письменник, а його твір.

Дев’ятьох фіналістів премії відзначили унікальними портретами з їжаками, які намалювала на спеціальне замовлення київська художниця Надія Каламеєць. За словами Маріанни Кіяновської, директора премії, основна ідея цієї нагороди — популяризація якісної дитячої літератури в провінційних закутках України. Серед співочих гостей «Великого їжака» вирізнялися Павло Табаков, Назар Савко, який був також ведучим свята, і «Гич-оркестр» із програмою «Скоромовка не для вовка».

Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply