«Найдорожчий черевичок — із муранського скла»

Колекція декоративно-сувенірного взуття, яку впродовж 15 років колекціонує Неля Рибак із Хмільника, що у Вінницькій області, потрапила до рекордів України. Про це повідомила Лана Вєтрова, яка разом із командою реєструвала рекорд.
На цій чудовій новорічній ялинці — майже 300 мініатюрних черевичків. І навіть новорічна гірлянда на ній — у вигляді маленьких черевичків. А загалом в експозиції — 8 252 експонати з 75 країн світу. «2009 року коліжанка привезла для мене подарунок із Нідерландів — два порцелянових черевички-брелки. Я їх поклала в машині. Наступного року привезла шкіряні сувенірні черевички з Австрії. Так з’явилась ідея їх збирати. Раніше я усі експонати зберігала вдома. А родина запропонувала відкрити музей, — ділиться п. Неля. — Він складається із шести залів, це 500 кв. м. Квиток у музей коштує 50 грн. Хто прийде з черевичком — вхід безкоштовний!».
Жінка розповідає, що має і справжнє взуття у колекції, але не збиратиме його у перспективі. Найкращі сувеніри-черевички, з її слів, виготовляє Німеччина, Італія, Нідерланди, Бельгія, Франція. Також у колекції є чимало сувенірів ручної роботи українських майстрів. «Є у моїй колекції черевички з кістяного фарфору, який світиться. А є з фаянсу, дерева, кераміки, скла, різних металів, кришталю, шкіри, тканини, рогози, пластику, воску, ґуми та багато чого іншого. Та найдорожчий черевичок — з муранського скла, — каже п. Неля. — Я його купила разом з доньками у Венеції. Чимало експонатів мені подарували, іншу частину купувала на американських сайтах, або на ринках у різних містах. Не маю улюбленого черевичка, а ось чоловік пишається, що у нашій колекції є ковбойський черевичок-чеканка, його виготовив майстер з Черкаської області. Ще один оригінальний екземпляр ручної роботи він купив у Карпатах — гуцульський чобіт, із нагайкою та кинджалом. Його висота — близько 28 см».
Цікавлюся у колекціонерки, чи має вироби зі Львова? «Багато, — усміхається вона. — Внук подарував синьо-жовті кеди (ручної роботи), купив їх у центрі Львова. Маю гуцульські постоли. У мене є друзі в Стрию та Самборі, які теж поповнювали мою колекцію. Ще багато подарунків я отримала з Коломиї».
Неля Рибак зізнається, що свої черевички не продає, а ось помінятися з колегами може. До речі, колекціонерів декоративного взуття в Україні не бракує. Любить жінка і дарувати черевички. Має знайому колекціонерку у Німеччині (у неї понад 2 тис. екземплярів). Торік надіслала їй на День народження штук зо п’ять сувенірного взуття.
Як повідомляв «Міст», створили черевички для фотографування селфі.
Сюзанна Бобкова, «Високий Замок»
ВРУ підтримала три іспити на громадянство України
Треба додати ще й математикуКарикатурна мобілізація Кремля та визволення захисників «Азовсталі» — того ж дня
Карикатурна мобілізація росіян не повинна дивувати світ, бо росіяни, цСитуація з поширенням пандемії Covid-19 в Україні та світі
Цікаво було б дізнатися хто як ставиться до вакцинації. Я довгий час бП'ять країн створили союз для Індо-Тихоокеанського реґіону
Ви можете припинити показувати країни Океанії як начебто «імпотентів»