Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

«Найдорожчий черевичок — із муранського скла»

Автор:

|

Січень 14, 2022

|

Рубрика:

«Найдорожчий черевичок — із муранського скла»
Сюзанна Бобкова, «Високий Замок»

Колекція декоративно-сувенірного взуття, яку впродовж 15 років колекціонує Неля Рибак із Хмільника, що у Вінницькій області, потрапила до рекордів України. Про це повідомила Лана Вєтрова, яка разом із командою реєструвала рекорд.
На цій чудовій новорічній ялинці — майже 300 мініатюрних черевичків. І навіть новорічна гірлянда на ній — у вигляді маленьких черевичків. А загалом в експозиції — 8 252 експонати з 75 країн світу. «2009 року коліжанка привезла для мене подарунок із Нідерландів — два порцелянових черевички-брелки. Я їх поклала в машині. Наступного року привезла шкіряні сувенірні черевички з Австрії. Так з’явилась ідея їх збирати. Раніше я усі експонати зберігала вдома. А родина запропонувала відкрити музей, — ділиться п. Неля. — Він складається із шести залів, це 500 кв. м. Квиток у музей коштує 50 грн. Хто прийде з черевичком — вхід безкоштовний!».
Жінка розповідає, що має і справжнє взуття у колекції, але не збиратиме його у перспективі. Найкращі сувеніри-черевички, з її слів, виготовляє Німеччина, Італія, Нідерланди, Бельгія, Франція. Також у колекції є чимало сувенірів ручної роботи українських майстрів. «Є у моїй колекції черевички з кістяного фарфору, який світиться. А є з фаянсу, дерева, кераміки, скла, різних металів, кришталю, шкіри, тканини, рогози, пластику, воску, ґуми та багато чого іншого. Та найдорожчий черевичок — з муранського скла, — каже п. Неля. — Я його купила разом з доньками у Венеції. Чимало експонатів мені подарували, іншу частину купувала на американських сайтах, або на ринках у різних містах. Не маю улюбленого черевичка, а ось чоловік пишається, що у нашій колекції є ковбойський черевичок-чеканка, його виготовив майстер з Черкаської області. Ще один оригінальний екземпляр ручної роботи він купив у Карпатах — гуцульський чобіт, із нагайкою та кинджалом. Його висота — близько 28 см».
Цікавлюся у колекціонерки, чи має вироби зі Львова? «Багато, — усміхається вона. — Внук подарував синьо-жовті кеди (ручної роботи), купив їх у центрі Львова. Маю гуцульські постоли. У мене є друзі в Стрию та Самборі, які теж поповнювали мою колекцію. Ще багато подарунків я отримала з Коломиї».
Неля Рибак зізнається, що свої черевички не продає, а ось помінятися з колегами може. До речі, колекціонерів декоративного взуття в Україні не бракує. Любить жінка і дарувати черевички. Має знайому колекціонерку у Німеччині (у неї понад 2 тис. екземплярів). Торік надіслала їй на День народження штук зо п’ять сувенірного взуття.
Як повідомляв «Міст», створили черевички для фотографування селфі.

Сюзанна Бобкова, «Високий Замок»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply