Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Надія не виправдала сподівань

Автор:

|

Січень 26, 2017

|

Рубрика:

Надія не виправдала сподівань

Головний колабораціоніст Російської Федерації (РФ) на Луганщині назвав Надію Савченко «нашим голосом» у Верховній Раді України (ВРУ).

«Працює на ворога»
20 січня Андрій Лозовий, народний депутат України, заявив в ефірі київського телевізійного каналу «112 Україна»: «Те, що Надія Савченко працює на ворога, на Кремль, очевидно для будь-якої думаючої людини». І таке доводиться чути про кавалера найвищої державної нагороди — «Золотої зірки» Героя України — уже від неабиякої частини її співгромадян. Чим же вона таке заслужила?
Усе розпочалося 7 червня 2016 року. Колишня бранка тоді вперше висловилася в ефірі столичного радіо «Ера» за те, чого домагається Путін, — аби Київ вів перемовини з його колаборантами на Донеччині та Луганщині й таким чином підписався під пропагандистським меседжем Кремля, що на сході України нібито відбувається громадянська війна, а не військове вторгнення РФ.
Дослівно ж п. Савченко закликала «вийти на прямий внутрішній зв’язок без мінських домовленостей із ДНР і ЛНР (які визнані в Україні терористичними організаціями, створеними російськими окупантами. — Ред.), без третьої та четвертої сторони». За її словами, «п. Захарченко (ватажок донецьких сепаратистів. — Ред.) і п. Плотницький (ватажок луганських сепаратистів — Ред.) можуть позиціонуватися щодо повноважень — з мене корона не впаде — нехай позиціонуються як народні депутати від ДНР і ЛНР».
5 липня Савченко запропонувала в ефірі телеканалу News One провести референдум щодо федералізації України та НАТО. А 22 липня твердила в ефірі київського телевізійного «5 каналу»: «Треба почати говорити один із одним. Треба почати чути один одного. Нам доведеться прощати багато чого. І нам також доведеться, можливо, просити вибачення. У тієї матері, яка втратила останнього сина. Не важливо, з якого боку».
Антон Геращенко, депутат ВРУ, відреагував на цю заяву так: «Вам, Надіє, може й треба просити вибачення у Ґіві з Моторолою, або у інших росіян, котрі прийшли на нашу землю вбивати та ґвалтувати, а ми просити вибачення в окупантів і терористів не будемо!».
«Російські медіа зі шкіри пнулися, щоб не приховувати ганебне та несправедливе судилище над Савченко, а, навпаки — розкручували його, як могли. Навіщо ж цілеспрямовано розкручували справу Савченко? Тепер, схоже, ясно — в свідомість українців Путін запустив «троянського коня», зауважив він.
Також 2 серпня п. Савченко запропонувала переписати Конституцію України, аби у ній було закріплене «створення самоврядування адміністративних одиниць України», у яких були б «муніципальна поліція, слідство і загони територіальної оборони місцеві з правом вільного носіння зброї». А 12 жовтня визнала в ефірі телеканалу «112 Україна»: «Чи тримаю я зв’язок із Донбасом, з окупованою територією? Так. Це люди з окупованих територій, їх багато, це навіть ті, хто тримали мене в полоні, у них залишився мій телефон».

«Чортів не побачила»
Натомість 12 грудня агенція «ЛІГАБізнесІнформ» повідомила з посиланням на свої джерела, що «Савченко таємно відвідала Мінськ, де зустрілася з ватажками терористичних ДНР і ЛНР. Й одразу два джерела цієї інформагенції стверджують, що вона «часто бачиться з родичами заручників і переконує їх, що влада, мовляв, нічого не робить, що потрібно якось підштовхувати зсередини Адміністрацію Президента і представників України в Мінську до того, щоб сісти за стіл перемовин не з представниками Москви, а з її маріонетками, визнати їхню владу та громадянську війну, а не російсько-українську, як форму поточного конфлікту».
Того ж дня п. Савченко підтвердила громадськості на Софійській площі факт зустрічі з колаборантами: «Я сказала, що буду зустрічатися навіть з чортом. Але чортів я не побачила».
13 грудня в інтернет-виданні «ОстроВ» повідомили, що колаборант Плотницький заявив на апаратній нараді в Луганську: мовляв, його зустріч зі Савченком «корисна», оскільки у ВРУ повинні бачити й чути «їхній голос». А вже 15 грудня Юрій Кочанов, керівник Центру звільнення полонених при Службі безпеки України заявив: «За результатами зустрічі народного депутата України кулуарно обговорювалися питання не тільки звільнення заручників, а й зняття економічних санкцій із реґіонів (окупованих РФ. — Ред.), а також амністії (колабораціоністам. — Ред.), котрі також підіймаються як у рамках нашої роботи, там обговорювалися».
Цього ж дня Надія Савченко заявила в ефірі київського телеканалу «Еспресо»: «Для мене Захарченко та Плотницький не є терористами. Треба відкрити військовий статут, правила ведення війни та почитати, що таке тероризм. Ні, терористами вони не є. Там є частина сепаратистів і частина колаборантів».
Крім цього, депутатка заявила тоді, що не вважає Захарченка та Плотницького й убивцями. Бо, за її словами, «вбивця — це кримінальне поняття, коли людина вбиває беззахисну людину», а керівники колаборантів на сході України «вбивають, бо це війна, там є взаємний вогонь».
Герой України ще й додала: «Вони воюють так, як ми воювали на Майдані проти влади. Просто ми проти — влади Януковича, а вони проти — влади Порошенка». Звісно, що порівняння учасників Революції гідності зі зрадниками Батьківщини не могло не шокувати її співгромадян.
Тому не дивно, що 22 грудня 237 депутатів ВРУ проголосували за виключення депутата Савченко зі складу делегації українського парламенту в Парламентській асамблеї Ради Європи, а члени парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони одностайно ухвалили рішення про виключення її зі своїх лав.

«Насправді не сиділа»?
Однак це її на вгамувало. 30 грудня 2016-го Надія Вікторівна заявила в ефірі телешоу «Шустер Live», що планує нові зустрічі з п. Захарченком і п. Плотницьким і розраховує провести одну з них у Києві. А 14 січня ц. р. твердила в ефірі телеканалу News One: «Наш народ настільки зубожілий і збіднілий, що нас не врятують жодні духовні цінності або культура, вони нас не об’єднають. Нас об’єднає холодильник чи гаманець».
Однак щоразу більш морально зубожілою співгромадяни вважали після кожної нової одіозної заяви якраз її. А 17 січня колишня бранка твердила в ефірі телеканалу «112 Україна», що звільнення Донбасу від російських окупантів мирним шляхом нібито призведе до здачі Криму! «Щодо того, що це буде зроблено мирним шляхом, що РФ не витримає санкцій — то це обов’язково буде здачею Криму. На якийсь певний період, як завжди, це відкладеться в довгий ящик», — заявила вона.
І хоча 18 січня п. Савченко запевняла, що ніколи не сказала, що Крим треба здати, однак Ігор Мосійчук, депутат ВРУ, зауважив, що цій заяві «передувала стаття олігарха Пінчука, що Крим необхідно віддати, щоб забрати Донбас, потім була заява Генрі Кіссінджера, суть якої зводився до того ж: Крим треба віддати, щоб забрати Донбас». «І з аналогічною заявою виступає п. Савченко. У мене запитання: автор цих заяв випадково не в Кремлі сидить?», — іронізував п. Мосійчук.
Він також погодився з депутатом Лозовим, котрий заявив: «Є всі підстави вважати, що Савченко насправді не сиділа у в’язниці, а все це був спектакль, зрежисований у Москві. Вони, на жаль, змогли нас обдурити і нашими ж руками зробити з неї героїню-мученицю».
Зокрема, п. Лозового збентежив колір шкіри Савченко після її виходу з в’язниці — за його словами, він не був схожий на колір шкіри людини, котра сиділа в казематі. «Людина, яка сидить навіть у відносно нормальних умовах, все одно, недоотримує сонячне світло і відповідно вітамін Е. Внаслідок цього шкіра патологічно бліднішає — і проходить це досить довго», — пояснив депутат.
Крім цього, підозри у п. Лозового викликали трансляції судових засідань із п. Савченко в РФ: «Щодо інших в’язнів Кремля проводити трансляцію ніхто не дозволяв. Хтось бачив трансляції судів над Миколою Карп’юком, Стасом Клихом, Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком чи іншими?»
А депутат Мосійчук порівняв: «Я перебував у в’язниці два з половиною роки, в умовах, які, по ідеї, мали бути набагато м’якшими за ті, у яких була Савченко. Коли я звільнився у лютому 2014-го, то був білий, як аркуш паперу. Бо сонця не бачив. Коли ж вона зайшла в парламент, колір шкіри був звичайним, нормальним. Таке відчуття, що вона не перебувала у закритих умовах».
А депутат Андрій Тетерук вважає, що «Надія Савченко для багатьох з символу непокори стала символом дурості в прийнятті рішень, бо не бачить, наскільки її дії є руйнівними». «Вона використовує посаду народного депутата для послаблення позиції України в міжнародних перемовних процесах, намагається перевести розмову в площину безпосередньо кремлівських посіпак, які не є самостійними в прийнятті рішень або озвученні тез», — переконаний він.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply