Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

На пуанти — після п’ятдесяти років

Автор:

|

Квітень 17, 2019

|

Рубрика:

На пуанти — після п’ятдесяти років

Євгенія Коршунова й її учениця

У Львові працює балетна студію для тих, кому за п’ятдесят! Її засновниця — Євгенія Коршунова, 31-річна солістка Київської національної опери. Вона народилася і жила у Дніпрі. Згодом переїхала на навчання до Мінська. Балетом займалася у професійному навчальному закладі дев’ять років. Потім повернулася до України. 20 років працювала у театрі. Тепер живе на два міста.
«2015-го думала, що поїду з України, — зізнається Євгенія. — Ситуація в країні була нестабільна. Але вирішила зробити щось корисне. Крім того танцю, нічого не вмію. І подумала, що можу викладати. Для дітей є балетні школи. А для дорослих — ні. Про таку студію для дорослих вперше дізналася за кордоном. Я зверталася у різні соціальні служби, Інститут третього століття, але ніхто не відгукнувся. До нас на заняття спершу приходили двоє-троє людей, але згодом охочих займатися у балетній студії стало більше. Середній вік дівчат, які у нас займаються, — 20-40 років, але є й окрема група для тих, кому за п’ятдесят.
Дівчата одягнені у легінси, футболки, на ногах балетки (пуантів одразу ніхто не одягає, для цього потрібно певний час навчатися). Грає класична музика. Усі повторюють вправи за викладачем. У мене виникає запитання, для чого цим жінкам балет?
«У когось це дитяча мрія, — веде далі Євгенія. — Хтось хоче рухатися, вже перепробував і фітнес, і йогу. І не знайшов себе. Дехто заспокоює нерви після внуків (сміється). Балет — як інший світ, його нічим не можна замінити. Це синтез рухів, музики. Мозок посилено працює. Ці рухи треба запам’ятати. У нас є група в Інтернеті, я туди закидаю інформацію. Даю підказки. Щоб дівчата могли й удома займатися».
Чи можна скинути зайві кілограми на балеті? «У нас є балетна гімнастика (стретчинг) — розтягування, зміцнення м’язів, корекція фігури. Звісно, одразу вагу ви не скинете. Але внутрішні органи, м’язи підтягнуться. З’явиться рельєф. Раджу ді­вчатам не їсти після занять солодкого та смаженого. Можна випити води або кефіру».
У Львові не лише проблема з приміщенням для таких занять, а й з викладачами. Можна бути фантастичною балериною, але не вміти навчити людину. Треба мати талант, аби люди захотіли ходити на такі заняття, щоб закохалися у балет! Уміти тримати їхню увагу. Усі приходять зі своїми проблемами — хтось із чоловіком посварився, на когось начальник накричав. Усіх треба змусити сконцентруватися та грамотно виконувати вправи.
А чоловіки приходять на дорослий балет? «Є декілька хлопців, котрі займаються бальними та сучасними танцями. Їм потрібна класична основа. Вони приходять до нас на гімнастику. Чоловіки, яким за 50? Таких немає. Та якщо прийде чоловік, років 45, із пивним животиком?.. Супер! Приберемо животик — це точно (усміхається). Наші заняття — для душі! Хто розкусить смак, вже не зможе жити без балету».
Я познайомилася на заняттях з 49-річною юристкою. До речі, дехто не розповідає рідним, що ходить на балет. Планує це зробити під час відкритого уроку за рік. «Треба запам’ятати вправу, відтворити її під музику, це доволі складно, — каже правник. — Я не всі рухи одразу вловлюю, але стараюся. Про роботу під час занять не думаю. Думаю тільки про те, як потрапити в такт».
Серед дорослих учениць — жінка-військовослужбовець, візажист, лялькарка. Є ті, хто у житті спортом не займався. Але вирішив привести себе у форму. Пані Валентині — 65! Вона каже, коли вийшла на пенсію, руки опустилися (працювала на фабриці). З’явився сколіоз. Балет жінка любила з дитинства. Й ось з’явилась нагода відвідувати такі заняття. «Відчуваю легкість і впевненість у собі, — каже жінка. — Старість ніби відступає. Мої однолітки шоковані. У 65 років сісти на шпагат! Ми займаємося на килимках гімнастикою, а розтяжку я роблю біля станка». Пані Валентина сипле балетними термінами і планує стати на пуанти та виступити у програмі «Танцюють всі».
Разом із п. Валентиною відвідує заняття її донька — Валерія Поліщук, співачка, учасниця конкурсу «Голос країни» (улюблениця Святослава Вакарчука). «Такі заняття мені допомагають змінити поставу і ходу, — каже дівчина. — Я читала книгу про розвідників, котрі розповідали, аби їх не викрили (людину можна легко впізнати за ходою), вони відвідували заняття з балету. Я марила балетом з дитинства, але у мене був поганий зір, пласка стопа, і мене віддали на музику. До речі, Леді Ґаґа і Мадонна дотепер відвідують заняття з балету. Щоб почуватися у формі».

Сюзанна Бобкова, «Високий Замок»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply