Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

На одну з вершин Кавказу зійшли українці на протезах

Автор:

|

Серпень 06, 2021

|

Рубрика:

На одну з вершин Кавказу зійшли українці на протезах
Сергій Романовський

До Львова повернулася група українських мандрівників, які два тижні провели у горах Кавказу. Серед них є троє туристів з ампутованими ногами. Усі вони отримали поранення під час подій на Майдані та на російсько-українській війні. Однак, попри протези, хлопці здолали висоту у понад 5 тис. м і піднялися на вершину гори Казбек.
Сергій Романовський, один із учасників походу, розповідає, що багато хто не вірив у їхній задум. «Того дня нас підіймалося близько 50 людей із різних країн. А до вершини дійшли десь 35. Але це все були здорові люди. А наші троє хлопців із протезами досягли вершини. Усі були шоковані, бо не вірили, що ми підіймемося. Однак усе одно бажали нам успіху. А коли ми зійшли нарешті на гору, то дістали прапор і кричали «Слава Україні!», — ділиться спогадами мандрівник.
За час походу гори випробували на міцність кожного: сніг, вітер, круті скелі, а ще — 20-кілограмові наплічники. Та все це, кажуть туристи, вартувало того, аби побачити красу грузинських гір і сказати собі: «Я це зміг!».
Хоча дехто з учасників походу каже, що трішки не розрахував свої сили. До прикладу, Володимир Воропай, який також піднявся на вершину на протезі, зізнається: «Було важче, ніж розраховував. Часто доводилося боротися з утомою. Був внутрішній діалог: «Хочу — не хочу». Але ми вирішили, що все — треба йти. Тож пішли і дійшли».
Кожен учасник, який йшов на протезі, мав власного гіда та ще одну людину для супроводу. «Ми вперше підіймалися на гору Казбек. Було дуже багато сумнівів, ми справді вагалися, уважно складали графік акліматизації, готували спортивні плани. Не можу сказати, що це було легко. Але всі наші учасники вийшли на вершину», — каже гід Марта Дропа.
Програму реабілітації для воїнів і людей із інвалідністю «Горотерапія» розробив Віталій Дячук, доброволець і ветеран російсько-української війни. За п’ять років із ним у походах побувало близько 400 учасників бойових дій. Однак людей на протезах було близько 15: їх усе ще відлякують високі гори.
«Людям важко повірити в те, що вони можуть піти у гори на протезах. Однак не варто забувати: це команда однодумців, кожен відчуває себе на рівних. Тому однією з цілей сходження на Казбек було показати, що неможливого не існує, головне — бажання. А як «полігон» для тренувань ми ще торік використали наші Карпати. Гори завжди дають можливість відірватися від буденності та перезавантажитися», — зауважує п. Дячук. На досягнутому хлопці не збираються зупинятися. А дехто вже розмірковує про наступні походи.
Як повідомляв «Міст», «Горотерапія» рятує ветеранів російсько-української війни.

Ольга Іващук, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply