Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

На «Євробаченні» переміг… ревербератор

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

На «Євробаченні» переміг… ревербератор

Співачка Лорін (на фото) зі Швеції з піснею Euphoria здобула перемогу на міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2012», фінал якого проходив у ніч із 26 на 27 травня в столиці Азербайджану Баку. Українська співачка Гайтана посіла 15-те місце, набравши 65 балів.

За підсумками глядацького голосування та голосування професійного журі в 42 країнах Європи, Лорін набрала 372 бали. Однак, за твердженнями фахівців, які оцінювали Euphoria, їй бракує музики як такої і весь ефект було створено пристроєм для реверберації голосу.

На другому місці опинилися «Бурановские бабушки» з Росії (259 балів). На третьому — серб Желько Йоксимович (214 балів). До першої п’ятірки також увійшли Сабіна Бабаєва з Азербайджану та Рона Нішліу з Албанії. З 6-го по 10-те місця зайняли учасники з Естонії, Туреччини, Німеччини, Італії й Іспанії.

Другу десятку відкрила представниця Молдови, а за нею йдуть артисти з Румунії, Македонії, Литви, України, Кіпру, Греції, Боснії та Герцеговини, Ірландії, Ісландії, Мальти, Франції, Данії, Угорщини, Великої Британії. Останнім виявився норвежець.

Таким чином, «Євробачення-2013» пройде у Швеції. Нагадаємо, що ця країна від самого початку лідирувала за ставками авторитетної британської контори William Hill. У фіналі конкурсу брали участь виконавці з 26 країн. Азербайджан отримав право на проведення «Євробачення-2012» після того, як його представники — Нігяр Джамал і Ельдара Гасімова — виграли конкурс

2011-го, фінал якого проходив у ніч із 14 на 15 травня минулого року в Дюссельдорфі (Німеччина).

Після повернення до України Гайтана взяла паузу в спілкуванні з журналістами. Як пояснили представники співачки, вона втомилася й мусить відпочити. «Ми не спали вночі перед фіналом, а потім — і після нього. Природно, артистові потрібно прийти після цього до тями, тим більше що на початку червня в нас почнуться виступи за щільним графіком», — повідомили помічники зірки.

Тим часом творці її пісні Олексій Майоров і Ігор Буренко впевнені, що на конкурсі співачка стала жертвою політики. «Європі наша з Гайтаною композиція сподобалася — її називали серед фаворитів. Основною причиною програшу я вважаю політику й ставлення європейців до України», — зазначив п. Майоров. За словами музиканта, якщо в минулі роки Португалія давала Україна високі бали, то цьогоріч нам дістався лише один бал. Ізраїль узагалі не дав жодного очка. «Гайтана, переживши поразку, зберегла впевненість у собі й уже будує плани на майбутнє. Наша пісня зараз — на високих позиціях у інтернет-чартах «Ай-тюнс» по всій Європі. Тому особливо турбуватися не варто», — додав композитор.

За словами представників української делеґації, виступ Гайтани в Азербайджані мало не зіпсувала місцева технічна служба. Наприклад, освітлювачі намагалися постійно засвітити led-екрани Гайтани. Українська технічна служба «воювала» з техслужбою фестивалю за розміри екранів, їх розташування, звуковий супровід тощо. «За все технічне забезпечення конкурсу, у тому числі й трансляцію, відповідають шведи. І чий номер був найкращим? Звичайно, шведки. Але це не применшує того, що вона стала першою. Її місце — заслужене», — заявив, своєю чергою, Ігор Буренко.

 Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply