Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Мовний омбудсмен перевірить російськомовні школи

Автор:

|

Жовтень 05, 2020

|

Рубрика:

Мовний омбудсмен перевірить російськомовні школи
Тарас Кремінь

Тарас Кремінь, Уповноваженим із захисту державної мови України, розпочинає перевіряти всі російськомовні школи в державі щодо дотримання закону про мову й їхнього переходу на українську мову навчання. Контролем за навчально-виховним процесом займаються, згідно зі законодавством, місцеві органи управління освітою та Міністерство освіти та науки України.
Однак п. Кремінь пояснив, що відстежувати можливі мовні порушення буде саме він. «Щодо виконання мовного законодавства, стосовно можливих порушень, ми, певна річ, будемо проводити відповідний моніторинг і цього року, і в подальшій перспективі», — запевнив чиновник.
Його буде цікавити, серед іншого, якість викладання державною мовою. «Це можна буде побачити, зокрема, і за тими результатами, які побачимо на Державній підсумковій атестації та Зовнішньому незалежному оцінюванні», — додав п. Тарас.
Він прокоментував і цьогорічні результати оцінювання. «У мене є така підозра, що разом із тим кадровим голодом, який у нас виник у системі освіти, разом із погіршенням якості викладання, разом зі зменшенням мотивації на викладання якісною державною мовою інших дисциплін, маємо такі наслідки», — зазначив мовний омбудсмен.
Він нагадав, що норма закону про штрафні санкції за порушення мовного законодавства почне діяти за два роки. «Зараз ми можемо готувати винятково звернення в ті чи інші установи, організації за зверненням громадян і за результатами моніторингу діяльності державних установ у різних сферах», — зазначив чиновник.
Як повідомляв «Міст», новий мовний омбудсмен не бачить проблем, які можуть виникнути.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply