Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

МОН підготувало стандарт володіння українською мовою

Автор:

|

Травень 24, 2018

|

Рубрика:

МОН підготувало стандарт володіння українською мовою

Міністерство освіти та науки (МОН) України розробило державний стандарт володіння українською мовою для іноземців. Завдяки цьому стандарту іноземні громадяни або особи без громадянства, незалежно від того, де вони вивчали українську, за якими програмами та планами, зможуть підтвердити свій рівень володіння українською як іноземною під час сертифікаційного іспиту в Україні та в українських установах за кордоном, відтак отримати відповідний сертифікат.
Після затвердження він стане основою для організації та проведення сертифікаційного іспиту та підставою для введення документа єдиного взірця сертифікату, який буде свідчити про рівень володіння українською мовою.
У повідомленні МОН йдеться, що такий стандарт свідчить про проєвропейське спрямування української освітньої та мовної політики, прагнення України до вступу до Association of Language Testers in Europe та можливості визнання українських мовних сертифікатів в Європейському Союзі й у всьому світі.
Пропонується визначити шість рівнів володіння українською мовою: початковий (А1), базовий (А2), проміжний (В1), середній (В2), високий (С1) і вільний (С2). До кожного рівня додається чіткий перелік комунікативних умінь і навичок із усіх видів мовленнєвої діяльності (слухання, читання, письмо, розмова), які докладно описані згідно зі Загальноєвропейськими рекомендаціями щодо мовної освіти.

Олег Костюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply