Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

«Могилянка» знову без держзамовлення

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

«Могилянка» знову  без держзамовлення

Міністерство освіти й науки, молоді та спорту (МОН) 18 червня МОН закінчило розподіляти державне замовлення на підготовку фахівців за рахунок державного бюджету. Київські вищі навчальні заклади (ВНЗ) уже отримали свої квоти. За словами Сергія Квіта, президента Києво-Могилянської академії, загальний обсяг державного замовлення для ВНЗ виявився на рівні 2010 року.

Скорочення торкнулися лише підготовки журналістів і економістів. «Розмір державного замовлення за спеціальністю «Економічна теорія» — ще менший, ніж торік. Можливо, це — помилка. Я маю намір звернутися до МОН із цього питання в робочому порядку. Кафедра економічної теорії в Києво-Могилянській академії — одна з найсильніших в Україні», — заявив п. Квіт. Його ВНЗ не отримав жодного замовлення й на підготовку журналістів. За словами Сергія Квіта, навчальний заклад не оскаржуватиме цього рішення в МОН. «Журналістська освіта повинна бути незалежною», — уважає він.

Нагадаємо, що торік відомство Дмитра Табачника також не виділило «Могилянці» жодного бюджетного місця за спеціальністю «Журналістика». Рішення міністерства стало цілковитою несподіванкою для керівництва ВНЗ, де вже завершено прийом документів «на бюджет» на ці програми. Щоби якось вийти зі складного становища, торік навчальний заклад організував фонд, котрий фінансував навчання найкращих студентів на журналістиці. Цьогоріч ВНЗ не планує повторювати подібну практику.

Василь Нетудихата

Минулого року процес розподілу держзамовлення між конкретними вищими навчальними закладами спричинив хвилю скандалів.

Крім «Могилянки», держзамовлення було зменшене й для низки інших провідних вишів. Наприклад, у Національному технічному університеті «Київська політехніка», який є одним із найкращих технічних ВНЗ України, держзамовлення було урізане майже на 20 % — із 4,041 тис. 2010-го до 3,314 тис. бюджетних місць 2011 року.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply