Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

МО хоче відібрати будинок музею

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

МО хоче відібрати будинок музею

На захист львівського Музею національно-визвольної боротьби 10 листопада, о 16.00, відбулося пікетування Личаківського районного суду на вул. Чоловського у Львові, де суддя Світлана Леньо розглядала позов­ну заяву Міністерства оборони (МО) України щодо повернення будинку № 23а на вул. Лисенка у Львові.

Нагадаємо, що 17 жовт­ня ц. р. було проведене спільне засідання депутатів Львівських обласної та міської рад, що входять до комісій з культури. На засіданні, яке очолили обидва голови цих комісії — Орест Шейка та Ярослав Музичко, депутати заслухали звіт директора Львівського історичного музею (ЛІМ) Богдана Чайківського, директора підприємства «Львівреставрація» Володимира Пащака, художника-дизайнера Ореста Скопа та заввідділу ЛІМ Володимира Бойка про стан завершення ремонтних робіт і відкриття першої черги Музею національно-визвольної боротьби, на що було витрачено понад 5 млн грн із державного бюджету.

Присутні на засіданні представники громадських організацій Львівщини й громадської ради музею подали звернення на захист цього закладу культури до голів Львівських обласної та міської рад, а також до голови Львівської обласної державної адміністрації. Громадських лідерів стурбував судовий позов МО, яке намагається забрати приміщення на вул. Лисенка 23а, де має постати музей. У заяві, зокрема, наголошується: «Викликає подив, що 10 серпня 2011 року МО подало судовий позов на Личаківську районну адміністрацію про визнання протиправним розпорядження Личаківської райдержадміністрації № 25 від 17.01.2005 р. щодо оформлення права власності на адміністративний будинок на вул. Лисенка, 23а м. Львова як власності територіальної громади. У зв’язку з вищенаведеним виникла загроза втрати Музею визвольної боротьби України взагалі». Заяву підписали відомі в країні люди: проф. Іван Головацький; герой України Борис Возницький; Герой України Юрій Шухевич; Олесь Гуменюк, голова Львівського крайового братства УПА; Володимир Горовий, голова Львівської обласної спілки політв’язнів і редактор газети «Нескорені»; Петро Франко, голова Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих; Роман Лубківський, Повноважний посол України, й інші. Депутати попросили докласти всіх зусиль до справи вирішення не розв’язаних досі проблем, які заважають вчасному відкриттю музею, й узяти активну участь у судовому відстоюванні національної честі (можливо, подати й зустрічний позов). Вони також надали публічності документам, які свідчать, що будинок на вул. Лисенка, 23а свого часу МО тільки взяло в користування, а отже, жодним чином не може претендувати на нього як на свою власність.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply